NovinkyKam na koncert?Festivaly

TUNING ZRAZ Svidník prichádza s novinkami – olympiádou a autosalónom

Letisko vo Svidníku čaká opäť tuningová fiesta. V priebehu troch dní od 8. do 10. augusta ponúkne TUNING ZRAZ magickú mozaiku, v ktorej budú hrať hlavnú úlohu technické inovácie, vizuálna kreativita, rýchlosť, sila a skvelá zábava. TZS sa v priebehu siedmich rokov zaradil vo svojej kategórii medzi najrenomovanejšie podujatia, vďaka čomu sa stal vyhľadávanou adresou pre majiteľov klenotov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, či Českej republiky.

Exkluzívnym hosťom bude aj tento rok minuloročný víťaz Európskej F3 Open Cup Richard Gonda. Talentovaný Banskobystričan patrí medzi vychádzajúce svetové hviezdy s potenciálom presadiť sa vo Formule 1 a jeho majstrovstvo v uliciach Svidníka majú mnohí ešte určite v živej pamäti. Pocit z jazdy v monoposte si návštevníci letiska budú môcť vyskúšať na vlastnej koži za volantom jeho 3D racing simulátora. „Richardovi sa pred rokom vo Svidníku veľmi páčilo, preto sme radi, že si vo svojom nabitom programe našiel čas a príde opäť. V každej sezóne potvrdil svoj obrovský talent a sme si istí, že raz budeme môcť povedať, že náš zraz navštívil pretekár kráľovskej Formuly 1,“ doplnil s úsmevom generálny manažér TZS Tomáš Kromka.

Už tradične sa na TZS predstavia účastníci Slovenského šampionátu v šprintoch automobilov a motocyklov na ¼ míle. Chýbať nebude ani ďalšia celoslovenská súťaž – Tuning Battle a jej organizátori sľubujú zážitok na najvyššej úrovni. Novinkou je Tuningová olympiáda pre členov jednotlivých klubov. „Rozmýšľali sme, ako vyplniť sobotňajší program, aby sme využili celý priestor letiska a ponúkli maximum zábavy. Dostali sme nápad s olympiádou a keď sme sa o tom bavili s našimi priateľmi z niektorých klubov, táto myšlienka ich oslovila. Preto sme pripravili viacero disciplín, ktoré preveria technickú zručnosť, silu, ale napr. aj zmysel pre humor súťažiacich,“ vysvetľoval konateľ spoločnosti TUNING ZRAZ Svidník Peter Petranik.

Ani tento rok nebudú chýbať neónová show, meranie audia a najhlučnejšieho výfuku (vrátane motocyklov). Adrenalín na letiskovú plochu privezú poľskí kaskadéri Wheelieholix a majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš. V sobotu podvečer sa môžu návštevníci tešiť na desať nádherných finalistiek Miss TUNING ZRAZ a počas obidvoch dní sa o výbornú zábavu postarajú Shomi, Zverina, Strapo, Landfil, Juraj Tauber, DJ-i Milan Lieskovský, Lubosh, Tommi T a Ms. Lynna. „Sme si istí, že nás čakajú tri nezabudnuteľné dni. Keďže očakávame to najlepšie z našej tunignovej scény, plus premiéru bude mať Tuningová olympiáda alebo Open Air Autosalón, určite sa bude na čo pozerať,“ pozval na tohtoročný zraz konateľ spoločnosti TUNING ZRAZ Svidník Marek Biskup.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky