NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

Účinkujúcich na Topfeste doplnia maskovaní rap-rockeri Hollywood Undead!

Najnovším potvrdeným interpretom na tohtoročnom Topfeste je americká skupina Hollywood Undead. Tá na Slovensko príde premiérovo, v rámci nášho najväčšieho rockového open air festivalu rozšíri sobotný program a ponúkne už tradične kvalitnú americkú šou!

Topfest 2015 pozná ďalšieho headlinera, návštevníci 12. ročníka sa môžu tešiť na vystúpenie stále populárnejšej americkej formácie Hollywood Undead. Šestica hudobníkov sa u nás predstaví 27. júna, teda v sobotu, keď je plánované aj účinkovanie legendy Twisted Sister. Tá však nedávno prišla o zosnulého bubeníka, a zatiaľ nie je zrejmé, či v koncertovaní v najbližších mesiacoch bude pokračovať.

„Na vývoj okolo Twisted Sister si musíme počkať, sme však radi, že sa nám medzitým podarilo dohodnúť ďalšie zaujímavé meno. Na svieži štýl Hollywood Undead sa veľmi tešíme, pôjde nepochybne o jednu z najlepších šou v rámci Topfestu,“ hovorí Dušan Drobný z organizačného tímu festivalu, ktorý aj tento rok v dňoch 26. – 28. júna prichýli piešťanské letisko.

Hollywood Undead sa sformovali pred desiatimi rokmi, prezentujú sa energickou zmesou rocku, rapu a metalu doplnenou o alternatívne prvky. Štýlovo tak Američanov radia aj do nu- metalového žánru.

Skupina má na konte tri štúdiové albumy, debutový Swan Songs vyšiel v roku 2008. Nasledovali American Tragedy (2011) a Notes from the Underground (2013). Už onedlho – 31. marca – oficiálne vyjde aj štvrtá štúdiovka Day of the Dead, z ktorej kalifornská formácia už predstavila rovnomenný singel aj ďalšie dve skladby Usual Suspects a Gravity.

Hollywood Undead – Day of the Dead:

Rap-rockeri aktuálne koncertujú v Spojených štátoch, v lete ich čaká aj šnúra koncertov po Európe, v rámci ktorej nevynechajú ani zastávku na Topfeste. Šestica Američanov sa na pódiu prezentuje výstredne – hrajú vždy so zahalenými tvárami, na ktorých majú kryty pripomínajúce staršie masky hokejových brankárov. Každý z členov kapely navyše vystupuje pod prezývkou. Hollywood Undead tak tvoria J-Dog, Funny Man, Da Kurlzz, Johnny 3 Tears, Charlie Scene a Danny.

PrintAmerická skupina dopĺňa zahraničných hostí tohtoročného Topfestu, medzi ktorými figurujú aj Arch Enemy, Within Temptation, The Exploited, Stratovarius a spomínaný headliner Twisted Sister. Na festivale zahrajú aj české kapely Kryštof a Support Lesbiens, ako aj domáci interpreti Inekafe, Horkýže Slíže, IMT Smile s Lúčnicou, Hex, Tublatanka, Korben Dallas, Smola a hrušky či Zoči Voči. Pod hlavičkou Topfestu sa koná aj jediný tohtoročný koncert českej stálice Kabát na Slovensku – 31. mája, rovnako na letisku v Piešťanoch. Permanentky na celý štvordňový program Topfestu sa aktuálne predávajú za 45 eur, k dispozícii sú aj jednodňové vstupenky po 25 eur. V obmedzenom množstve sú v predpredaji aj VIP permamentky.

zdroj: Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky