NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

TOPFEST ŠTARTUJE UŽ VO ŠTVRTOK S NAJVÄČŠÍM PÓDIOM V HISTÓRII!

Na jedenástom ročníku festivalu Topfest sa okrem skvelých hudobných hostí môžu návštevníci tešiť aj na najväčší stage v jeho histórii! Pódium bude najväčšie v strednej Európe a svoju premiéru na Slovensku zažije práve na piešťanskom letisku. „Topfestový“ stage používajú na svojich vystúpeniach interpreti ako Metallica, Madonna a mnohí ďalší. Ďalšie úctyhodné číslo tohtoročného festivalu v Piešťanoch sa spája s rozlohou, ktorá ostáva zachovaná z minulého roka – úctyhodných 2 milióny metrov štvorcových!

Na stavbe 45m širokého, 28m hlbokého a 75 ton vážiaceho monštra s označením A1 sa bude podieľať až 100 ľudí a práca im bude trvať celé štyri dni aj za pomoci špeciálneho 40t žeriavu. Chýbať nebude ani výbeh do publika. Len strechu tohto pódia priváža do Piešťan 20 kamiónov!

Svoje vystúpenia tam odohrajú najväčšie hviezdy festivalu a naplno otestujú so svojou jedinou slovenskou šou hneď v prvý večer festivalu Pepa Vojtek so skupinou Kabát. Zvyšní účastníci sa podelia o pódium A2 a tzv. B stage.

Prichystaných bude vyše 80 občerstvovacích stánkov a kútikov od výmyslu sveta vrátane vegetariánskej stravy, dokonca aj stánok s originálnymi miešanými nápojmi z dužiny exotických plodov a kokosových orechov. Okrem toho aj viac ako 40 stánkov s nepotravinovým tovarom.

Band press shot 2013 color_Už samozrejmosťou sa stal festivalový bankomat, či zdravotné stredisko, ktoré bude opäť nachystané nielen na operatívnu pomoc pri rôznych zdravotných problémoch, ale bude mať k dispozícii aj chladničky na uskladnenie liekov a inzulínu. Celkový počet záchranárov na tento rok je naplánovaný na 25.

Kto si zabudne doma nabíjačku na svoj mobil – tomu bude stačiť návšteva info stánku, kde budú k dispozícii nabíjačky na všetky druhy telefónov.

Pre príjazdové cesty k areálu letiska a 2 hlavné vstupy pre návštevníkov bol vypracovaný špeciálny dopravný plán, na ktorého dodržiavanie bude dohliadať vyše 60 policajtov, 80 regulovčíkov dopravy a 160 členov SBS, ktorí budú zabezpečovať aj poriadok a bezpečnosť prítomných návštevníkov v areáli festivalu. Nachystané sú veľkokapacitné parkoviská so symbolickým parkovným 2€ na všetky 3 dni.

Pre tých, ktorí pricestujú hromadnou dopravou bude od štvrtka do nedele opäť pripravená kyvadlová doprava s trasou: Žel.stanica – Kocka – Stanové mestečko, druhá trasa povedie priamo do areálu festivalu. Cestovné bude mať opäť symbolickú hodnotu 0,7€.

mapka 2014Samozrejmosťou pre všetkých návštevníkov TOPFESTu bude aj tento rok internetové wifi pripojenie zadarmo v celom areáli festivalu, heslo bude dostupné v infopokladniach.

Samotný festivalový areál sa otvára vo štvrtok 26.6. o 11:00hod., stanové mestečko už o deň skôr, teda v stredu o 12:00hod. Stanovanie je počas trvania festivalu počas troch dní zadarmo.

Na festivale sa predstavia headlineri Thirty Seconds To Mars a Helloween, ako aj Kabát, D.A.D., Sabaton, Pavol Habera a Team, Torr, Marky Ramone´s Blitzkrieg, The Toy Dolls, Tomáš Klus, Mandrage, Horkýže slíže, IMT Smile, Desmod, Zóna A, Zoči voči a ďalší. V predaji sú ešte stále a aj priamo na mieste trojdňové permanentky za zvýhodnenú cenu 43 eur, ako aj jednodňové vstupenky. K dispozícii je aj limitovaný počet VIP permanentiek.

Viac info o vstupenkách na www.topfest.sk, alebo najrýchlejšie informácie pre viac ako 27 000 fanúšikov na http://www.facebook.com/topfest.sk

zdroj: Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky