FotoreportyTerchovský BudzogáňFestivaly

Terchovou v polovici auguta otriasli hromy, blesky, ale aj Terchovský budzogáň

Tento rok asi v Terchovej počas jedinečnej akcie pre všetkých punkerov, rockerov, metalistov s názvom Terchovský budzogáň 2010 držal ochrannú moc známy zbojník a symbol obce Jánošík. Hrôzostrašné hromy a blesky križovali oblohu počas oboch festivalových nocí, no inak bolo počasie ako na objednávku – horúce dni a teplé noci umožnili fanúšikom nenechať si prekaziť zábavu žiadnym živlom, búrku jednoducho prespali.

Kým minulý rok prilákal neuveriteľné množstvo fanúšikov famózny Offspring, teraz síce chýbala zahraničná hviezda takéhoto formátu, no na atraktivite festivalu to neubralo, dokonca amfiteáter sa zdal byť takmer rovnako preplnený.

Piatkový program otvorila turzovská pätica Mad Frequency, po nich sa na pódium postavili štyria chlapi z No Gravity. O rozruch sa postaral superstarista Miro Šmajda, ktorému sa podarilo privítať fanúšikov slovami: „Ahoj Orava!“. Nuž, aj oravákov tu iste bolo mnoho… Po ňom nasledovala ďalšia zostava – Kalijuge – a po nich skupina Horská chata. Piatkový večer začínal vrieť, keď na pódiu i v dave rozvírila zábavu žilinská punková trojica Hotentoten. Tí oživili svoje vystúpenie aj použitím rekvizít. Samotný očakávaný vrchol prvého festivalového dňa bola česká skupina Arakain, ktorá ani tento raz nesklamala svojich fanúšikov a predviedla skutočne vynikajúcu šou. Celý deň sa teda na pódiu striedali čisto mužské zostavy.

Prvá sobotňajšia skupina Daira potešila aj pánov v publiku, konečne sa na pódiu predviedla príslušníčka ženského pohlavia. Nasledovala rocková formácia Cocpit Fog a po nich Scarlet Wings. Túto skupinu osviežuje klávesáčka, ktorá žiaľ nemohla zo zdravotných dôvodov dohrať celý koncert, no chalani to zvládli aj tak. Ďalšími na pódiu boli bystrickí „mozgoví scaneri“ s dvojicou famózne sa dopĺňajúcich spevákov. To, čo ukázali divákom bolo vynikajúce, nejeden mozog sa im podarilo podmaniť. Chalani na jeseň chystajú nové CD, tour a aj prírastok. Brainscan vystriedala na pódiu skupina Bank of Joe a po nich už plnejší amfiteáter privítal svojho obľúbenca – skupinu Arzén. Výborný výkon podala naša najlepšia punková legenda Konflikt, ktorá sa na jeseň zatvára do nahrávacieho štúdia a už v októbri sa vydáva na turné s kapelou Totálni nasazení. To už dav naozaj burácal, ku „konflikťákom“ sa pridali aj členovia kapely Alkehol a časť koncertu odspievali spolu. Po ďalšej klasike, už spomínanom českom Alkehole, sa na pódium postavil a svoj štandardne vynikajúci koncert odohral sobotný headliner, skupina Kabát, na čele s nenahraditeľným Pepom Vojtekom.

Pre niektorých sa festival skončil vystúpením kapely Kabát, no mnohí Terchovú neopustili, pretože tentoraz bol program rozšírený aj o nedeľu, kedy sa v terchovskom amfiteátri po osemnástich rokoch ukázala naša najlegendárnejšia skupina, skupina Elán, s frontmanom Jožom Rážom, no a na pódiu nechýbal ani Vašo Padejdl. Viac asi dodávať netreba. Organizátori sa takto chceli poďakovať tým priaznivcom rockovej hudby, ktorí už štvrtý rok nachádzajú cestu do rodiska Juraja Jánošíka na tento špecifický festival.

Prinášame vám teda pár fotiek zo sobotňajšej akcie, ktorá by sa dala zhrnúť do vety:  „Po zoscanovaní mozgov, s alebo aj bez Alkoholu, či Kabátu, komu bolo v noci chladno, sa nám na Budzogáni zjavili Šarlátové krídla z Joeovej banky namočené v Arzéne.“ Táto výborne zvládnutá akcia, ktorá má neuveriteľné čaro, kde vládne pohoda, skvelá zábava, nás núti, aby sme sa už odteraz tešili na budúci ročník a na špeciality, ktoré si pre nás organizátori pripravia.

Prečítajte si

Comments are closed.