NovinkyFestivaly

Slovenský fotograf Zdenko Hanout ide na Colours of Ostrava s vlastnou výstavou

OSTRAVA – Významný český festival Colours of Ostrava ponúkne tento rok okrem kvalitnej hudby aj niečo mimoriadne. Slovenský fotograf Zdenko Hanout otvorí na letnom podujatí vlastnú, autorskú výstavu fotografií Music in Colours. Unikátnu kolekciu záberov zostavenú výlučne zo snímkou ostravského festivalu budú môcť návštevníci obdivovať v štýlových priestoroch priamo v areáli počas celého podujatia. Colours of Ostrava sa koná  od 12. do 15. júla 2012 v lokalite Dolní oblast Vítkovice.

Zdenko Hanout v priestoroch festivalovej hospody v Dole Hlubina predstaví 40 veľkoformátových fotografií. Objektívu jeho fotoaparátu neunikli hviezdy ako Apollo 440, Iggy Pop, The Cranberries, Erik Truffaz, The Horrors, Yann Tiersen, Brendan Perry, Zion Train, Santigold ale aj slovenskí Talkshow či domáci Čankišou. Fotograf už niekoľko rokov aktívne dokumentuje významné podujatia doma i v zahraničí. V jeho portfóliu nechýbajú rakúske festivaly Nova Rock či Frequency, na Slovensku zachytával obrazom všetky významné hudobné podujatia ako Bratislavské jazzové dni či Viva Musica! festival. Jeho fotografie z koncertu Jamiroquai vo Viedni dokonca visia v pracovni Ewalda Tatara, šéfa významnej európskej promotérskej skupiny Skalar music.

Výstava by nevznikla bez podpory partnerov. Zdenko Hanout týmto ďakuje firme Plotbase, portálom Webnoviny.sk, Hudba.sk aJazz.sk. A my v publique takúto aktivitu radi a s láskou podporujeme.

Facebook event:

https://www.facebook.com/events/234234366697881/

zdroj: Tomáš Holetz

foto: Zdenko Hanout

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky