Aerodrome festivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Simple Plan si na Aerodrome Festival privezú so sebou Mallory Knox

Kanadskí Simple Plan sa tento rok vyštartujú na turné k 15.výročiu vydania ich debutového albumu No Pads, No Helmets…Just Balls, v rámci ktorého sa 11.júna zastavia tiež v Prahe na Aerodrome festivale.  So sebou si naviac privezú jednu z piatich kapiel, ktoré im striedavo hosťujú na turné – britské Mallory Knox.

Mallory Knox, ktorí sa pomenovali po hlavnej hrdinke  kultového filmu Olivera Stonea Takí normálni zabijaci, sa sformovali v roku 2009. V roku 2011 debutovali minialbumom Pilot, na ktorom o dva roky neskôr naviazali prvou dlhohrajúcou doskou Signals, ktorá sa usadila na 33.mieste v prehľade najpredávanejších britských albumov. Svojim autorom táto nahrávka súčasne vyniesla nomináciu na „objav roku“ v cenách časopisu Kerrang!, zaistila im hosťovanie na koncerte Biffy Clyro a koncertnú premiéru na dvoch z trojice najväčších hudobných festivalov vo Veľkej Británii – na Readingu a Leedsu.

Druhý album Asymmetry, ktoré vyšlo len o rok neskôr, prinieslo Mallory Know ešte ďalej – cez Atlantik. V Spojených štátoch najprv predskakovali na turné Pierce The Veil a Sleeping With Sirens a v lete 2015 už hrali každý deň na vyhlásenom putovnom festivale Vans Warped Tour.

Minulý rok v novembri rádio BBC odvysielalo v premiére zbrusu novú skladbu Mallory Knox „Giving It Up“ a ohlásilo, že ich nový album „Wire“ vyjde 10.marca.

Rovnako ako Simple Plan si svoj debut tento rok pripomenieme i ďalšia partia z line upu Aerodromu – Enter Shikari, ich prvá oficiálna nahrávka „Take To The Skies“ spatrila svetlo sveta pred desiatimi rokmi.

Sláviť naopak nový prírastok budú Linkin Park, ich album „One More Light“ vyjde pod hlavičkou Warner Music 19.mája.

Nech už s novými albumami alebo bez, festivalové sety ale väčšina kapiel staví predovšetkým na najslávnejších skladbách. Vedľa Linkin Park, Simple Plan a Enter Shikari sa návštevníci Aerodrome festivalu môžu tešiť na prierez „tým najlepším“ tiež z diskografie Machine Gun Kellyho, Royal Republic a Mallory Knox, ktorí sú od Simple Plan a usporiadateľov festivalu darčekom pre návštevníkov naviac. Oproti pôvodne ohláseným šiestim kapelám, ich tak na Aerodromu tento rok vystúpi sedem.

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Viac na www.ticketportal.cz a www.aerodrome-festival.cz

zdroj: Kateřina Dedková

Prečítajte si

Comments are closed.