Aerodrome festivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Aerodrome Festival bude opäť nabitý hviezdami; Vedľa Linkin Park privezie tiež Simple Plan, Machine Gun Kellyho, Enter Shikari alebo Royal Republic

Program štvrtého ročníka Aerodrome Festival, ktorý k nám v minulosti priviezol napr. Metallicu, System Of A Down alebo Limp Bizkit, je takmer kompletný a potvrdzuje, že o hviezdne mená opäť nebude núdza!

K skôr ohláseným Linkin Park, ktorí sa do Prahy tento rok vrátia po rovných desiatich rokoch, usporiadatelia festivalu potvrdili účasť ďalších štyroch účinkujúcich, ktorí sa u českého publika tešia veľkej obľube – Simple Plan, Machine Gun Kellyho alias MGK, Enter Shikari a Royal Republic.

Dnes už bezmála dvadsaťročná kariéra kanadských Simple Plan je lemována piatimi štúdiovými albumami, ktoré kapele vyniesla viac než tri desiatky nominácií a dvanásť výhier prestížnych hudobných ocenení ako Juno Awards, MTV, NRJ alebo Teen Choice Awards. Single tejto skupiny pravidelne okupujú predné priečky rozhlasových hitparád, zaznievajú z filmov (viď. Disneyho Prom) i na tak prominentných akciách, akým bol záverečný ceremoniál Zimných olympijských hier 2010 vo Vancouveru.

Po roku sa do Čiech na festival vráti jedno z momentálne najskloňovanejších mien americkej hip hopovej scény – Richard Colson Baker známy pod prezývkou Machine Gun Kelly (MGK), ktorou si vyslúžil za (guľometnou) rýchlosť, akou rapuje. Nech dnes dobýva hip hopové rebríčky (obe jeho dosky Lace Up i General Admission stanuly v tejto sekcii v prvej desiatke albumov v Billboardu), soundtrackom jeho dospievania a prvopočiatkov jeho kariéry boli prevažne punkové a rockové kapely ako Limp Bizkit, Guns’n’Roses alebo Blink-182. V jeho repertoáre tak našla svoje miesto i spoluprácu s Kid Rockom alebo cover Rise Against a Blink-182, ktoré na svojich búrlivých živých show spravidla tiež hraje.

Britskí Enter Shikari si získali stotisíce hudobných fanúšikov po celom svete (Čechy tiež) hneď debutovým albumom Take To The Skies (vydaným v roku 2007), na ktorom prepojili zdanlivo nezlučiteľné – trance s hardcorom, čo im vynieslo i cenu NME v kategórii hudobných inovácií. Dnes sú najčastejšie označovaní za priekopníkov tzv. „electronicore“. Hudobné vzory tejto štvorice, ktorá dodnes vydala štyri dosky, je ale veľmi pestrou zmesou zahrňujúce napr. Prodigy, Sick Of It All, Rage Against The Machine, Beatles i Stravinského. Enter Shikari sú tiež preslávení extrémne energickými live sety, ktoré opakovane dostávajú do varu i české publikum.

Švédski Royal Republic bývajú prirovnávaní k hudobne starším krajanom The Hives. Svoje moderné poňatie rock’n’rollu zaznamenali dodnes na štyroch doskách a ačkoliv u nás koncertovali prvýkrát „až“ pri svojich štvrtých narodeninách v roku 2011, dnes majú ich elektrizujúce živé vystúpenia v Čechách toľko priaznivcov, že je každý koncert Royal Republic beznádejne vypredaný.

K Linkin Park, Simple Plan, MGK, Enter Shikari a Royal Republic pribudne zhruba do mesiaca ešte jedno meno, ktoré bezmála desaťhodinový hudobný maratón 11.júna na Letisku Letňany zaháji.

Vstupenky na Aerodrome festival sú k zakúpeniu exkluzívne v sieti Ticketportal.

Viac na:

www.ticketportal.cz

www.facebook.com/aerodrome.festival/?fref=ts

www.aerodrome-festival.eu

zdroj: Kateřina Dedková

Prečítajte si

Comments are closed.