NovinkyFestivaly

Saxon na topfeste s horúcou novinkou !

Britská hardrocková legenda Novej vlny britského hardrocku a jeden z headlinerov tohtoročného hudobného festivalu TOPFEST skupina SAXON vydala len pred pár dňami 3.júna svoj 19. štúdiový album „Call To Arms“. Fanúšikovia skupiny sa už nemôžu dočkať na ich koncert pri Novom Meste nad Váhom, kde premiérovo zaznie hneď niekoľko ich nových songov!

 

Nahrávka „Call To Arms“ bola realizovaná v britských štúdiách pod produkčným dohľadom Biffa Byforda a Tobyho Jepsona (Little Angels). K členom Saxon,  hrajúcim od roku 2005 v zostave – spev Biff Byford,  gitaristi Paul Quinn a Doug Scarratt, basák/klávesák Nibbs Carter a bubeník Nigel Glockler, sa v skladbe „When Doomsday Comes“ pripojil klávesový mág Don Airey, známy predovšetkým svojim účinkovaním v Rainbow, ELO, skupine Ozzyho Osbournea a Deep Purple.

 

Biff Byford je s novým albumom veľmi spokojný  a prehlásil, že je to najlepší album Saxon za posledných dvadsať rokov. Údajne má byť vyznením najtemnejšou záležitosťou, akú kedy Saxon stvorili. Nahrávka je veľmi metalová s moderným zvukom. K nahrávaniu jedinej nostalgickejšie znejúcej skladby „Back In ’79“ kapela pozvala do štúdia 79 fanúšikov, ktorí svojim spevom dotvorili atmosféru skladby, skomponovanej ako poctu klasickému albumu Saxon „Denim & Leather“.

Ďalšie kompozície „When Doomsday Comes“ a „No Rest For The Wicked“ boli napísané k novému sci-fi thrilleru Hybrid Theory o skupine britských vojakov, ktorí sa v boji na život a na smrť stretnú s nepriateľom, ktorý vo všetkých smeroch prekračuje ich najhoršie nočné sny.

 

Podľa najnovších správ sa Saxon v budúcnosti spojí s Poľskou filharmóniou, s ktorou chcú nahrať orchestrálnu verziu niektorých hitov. Spoločný koncert, chystaný na budúci rok vo Varšave, bude zaznamenaný pre vydanie na DVD.

 

Kritika ich najnovší albumový počin vynáša do nebies – či je to naozaj pravda sa môžu fanúšikovia presvedčiť už čoskoro. Skupina SAXON vystúpi hneď v prvý večer festivalu TOPFEST pri Novom Meste nad Váhom 1.júla!

 

VIDEO Ako vznika ich prvy videoklip „Hammer of the Gods“ k novemu albumu: http://www.youtube.com/watch?v=_pRY63Lny0Q

 

Autor: Jan Kakascik

Foto: Archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky