NovinkyKam na koncert?Festivaly

PrakoRock rastie! Prispievajú k tomu hviezdy, ale aj mladé talenty.

Festival, ktorý spája zdanlivo nespojiteľné. Aj takto sa dá vyjadriť myšlienka hudobného festivalu PrakoRocku, ktorý svoje brány už po štvrý krát otvorí 12. – 13. septembra na futbalovom štadióne v Prakovciach.

Všetko sa to začne v piatok o 18:00, kedy svoj koncert odštartuje rožňavská kapela Renaissense. Po nich budú pokračovať košickí Six Between. Od 20:00 sa môžete tešiť na folk-rockové krásky spod Tatier Druhé Ja, ktoré vydláždia cestu na pódium headlinerovi prvého dňa, kapele Smola a Hrušky, ktorá so svojou energickou show ukončí prvý deň podujatia.

Druhý deň PrakoRocku odštartuje o 16:00 svojím koncertom košická formácia Podfuck. Po nich sa postupne predstavia kapely ako Yellowee, Človek Milión, či vranovský Compresor, ktorý vyhral súťaž mladých kapiel Prako Music Challenge 2014, ktorá mu zabezpečila účasť práve na PrakoRocku. Od dvadsiatej hodiny sa na pódiu predstavia domáci nu-metalisti Crea Cage, pre ktorých je tento festival určite špecifický. „Snažíme sa cez rok odohrať čo najviac koncertov, aby sme sa dostali medzi ľudí, no tento festival je pre nás naozaj výnimočný a považujeme ho za vrchol nášho hudobného roka. Ľudia tu v Prakovciach sú naozaj srdeční a dokážu podporiť našu prácu fantastickou atmosférou na koncerte. Pevne verím, že inak tomu nebude ani tento rok“ poznamenal bassgitarista Crea Cage Tomáš Thúr. No a po vystúpení domácej Crea Cage už dostane priestor headliner festivalu populárna skupina Gladiátor, ktorá sa predstaví so svojimi najväčšími hitmi, ale aj novinkou „Na kom ti záleží“.

Tento festival ponúkol za uplynulé 3 ročníky množstvo amatérskych, ale aj profesionálnych kapiel. „Dávame priestor zahrať si kapelám na veľkom pódiu s profesionálnym zvukom a svetlami, kde sa o nich postarajú skúsení zvukári z popredného slovenského štúdia V3 sound. Okrem toho majú možnosť zmerať si sily s tými najsilnejšími menami slovenskej hudobnej scény. Mali sme tu už kapely a interpretov ako IMT Smile, Heľenine oči, Braňo Mojsej, či Robo Mikla. Tento rok k nim pribudnú Gladiátor a Smola a Hrušky.“ povedal organizátor festivalu Ivan Leitmančik.

PrakoRock každoročne nedáva šancu iba mladým kapelám, ale aj umelcom z okolia. „Máme za sebou už výstavy obrazov, či sôch. Tento rok chceme odprezentovať najväčšiu zbierku legendárnych gitár Jolana. Pevne verím, že sa nám to podarí“ dodal Leitmančik.

Vstup do areálu festivalu je úplne zdarma, takže stačí len prísť a užiť si poriadnu nádielku kvalitnej muziky a ostatných atrakcií. „Je nám veľkou cťou, že môžeme organizovať festival, kde ľudia vôbec nemusia hľadieť na peniaze. Vstupné tu vždy bolo a bude zadarmo. Stačí iba prísť, užiť si kvalitnú hudbu, podporiť mladé kapely a nadchnúť sa umením hviezd slovenskej populárnej hudby“ dopĺňa manažér festivalu Martin Hlavatý.

Srdečne vás teda pozývame na prakovský festivalový víkend 12. – 13. septembra na futbalové ihrisko do Prakoviec.

zdroj: EK

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky