NovinkyKam na koncert?Festivaly

POKE festival 2013 prichádza

V areáli Starej tehelne v obci Drienovská Nová Ves, ktorá sa nachádza medzi PO a KE sa v polovici júna uskutoční tretí ročník multižánrového open air festivalu POKE. Jeho organizátormi sú košickáTabačka Kulturfabrik, prešovský Wave a ďalšie organizácie, združenia a kluby z Košíc a Prešova.

Ako jeden z menších festivalov kladie POKE dôraz na nevšednosť, hlboký zážitok a príjemnú atmosféru, s kvalitnými a pestrými službami, dobrou kuchyňou (vegetariánska strava, vegánsky stánok, moderné bistro so špičkovou vinotékou ale aj kvalitné bio opekačky), selekciou malých barov a kaviarní s pestrou paletou kvalitných drinkov a piva značkyPLZEŇ a ŠARIŠ či škótsky punkový BREW DOG, ktoré vám poskytnú priamo kluby z POKE.

Priestory majú jedinečnú atmosféru, koncerty sú viac komorné a bez ohľadu na počasie práve budovy Starej tehelne zabezpežia dostatok tieňu a chládku či úkryt pred dažďom a vetrom. Umiestnenie tohto výnimočného priestoru odzrkadľuje tiež cieľ festivalu, ktorým je vytváranie partnerstiev a spájanie príbuzných organizácií, klubov, združení a divadiel z týchto metropol východu do spoločných produkcií na jednom mieste.

Počas dvoch festivalových dní budeme opäť prezentovať výber toho najzaujímavejšieho zo súčasnej svetovej a slovenskej nekomerčnej kultúry. Konkrétne z hudby, divadla, filmu, literatúry, vizuálneho umenia a street artu a to na týchto stageoch/zónach:

HLAVNÝ STAGE (indie, electronica, hip hop, folk…)

ROCKOVÝ/WORLD STAGE (rock, punk, hardcore, metalcore/reggae, lationo, balkan…)

ELECTRO(house, drum&bass, electro, workshopy…)

DIVADLO (live performance)

VIZUÁLNE UMENIE (maľba, inštalácie, videoart…)

URBAN (ART) ZÓNA (graffiti, DJs, šport, prednášky, prezentácie…)

LITERÁRNY STAGE (čítačky, prezentácie…)

FILMOVÝ KÚTIK (filmy, prezentácie…)

UMELECKÁ BURZA (umelecký trh)

DETSKÁ ZÓNA (výtvarné dielne, animátori, nafukovacie bazéniky..)

OFF PROGRAM (workshopy, dizajn, chill out zóny…)

Na troch hudobných stageoch ponúkneme rozmanitú paletu skvelých koncertov a nevšedných hudobných projektov a vystúpení.

Ako hlavní ohlásení headlineri sa na tomto ročníku predstavia dánskiSleep Party People, islandskí FM Belfast, francúzski Dat Politics, kanadský Dirty Beaches, americkí MRC Riddims (ex Dälek), Slow magicGiraffageMister lies či poľskí Napszyklat a nebudú chýbať ani domácemu publiku známe Dva alebo PPE.

To je len zlomok účinkujúcich, ktorí sa na festivale predstavia. Kompletný zoznam bude priebežne aktualizovaný na festivalovej stránke www.pokefest.sk

Okrem hudobnej produkcie prinesieme aj divadlo. Predstavia sa zástupcovia divadla SpitFire Company z Prahy, divadlo Skrat z Bratislavy, ale nebudú chýbať ani “domáce” divadlo Na PeróneStudio 12, a mnoho ďalších.

Opäť bude silne zasúpené aj vizuálne umenie, v rámci ktorého zhliadnete interaktívne,  svetelné, zvukové inštalácie a maľby v nevšedných site-specific priestoroch, náhodných chodbách či 100 metrových peciach.

Ambíciou POKE je vtiahnúť do diania festivalu aj samotných návštevníkov. Prostredníctvom takzvaného off programu sa môžu zapojiť do fotografickýchhudobných a ďalších workshopov. Nebudú chýbať ani kreatívne rána pri dobrej káve a pre tých, ktorí prídu na festival na bicykli, bude k dispozícii cyklokuchyňa. V Urban art zóne prebehnú rôzne športové exhibície, maľovanie grafitov, prednášky a nebude chýbať ani umelecký trh. Pre filmových nadšencov pripravíme filmový kútik a na literárnom stagei  rôzne prednášky, prezentácie, diskusie a autorské čítania,ako aj komorné koncerty.

Dramaturgiu festivalu zostavili dramaturgovia jednotlivých kultúrnych klubov, združení a organizácií prezentujúcich sa partnerov z oboch miest.

Podpora:

Košice EHMK 2013, Ministerstvo kultúry SR,

Organizátori:

Tabačka Kulturfabrik, Wave

Aktuálny program www.pokefest.sk

Facebook EVENT: https://www.facebook.com/event_POKE_2013

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky