Pohoda

Zmena termínu festivalu BAŽANT POHODA – 8. – 10. JÚLA 2010

Bažant Pohoda Festival Bažant Pohoda 2010 sa uskutoční skôr ako po minulé roky, a to už druhý júlový týždeň. Dejisko zostáva nezmenené – trenčianske letisko.


V tradičnom termíne festivalu sa v Trenčíne na Skalke nad Váhom koná už niekoľko rokov aj cirkevná Púť na pamiatku svätých Andreja-Svorada a Beňadika, ktorá má svoj termín daný na základe historických súvislostí. Púť sa postupne rozrástla na podujatie, ktoré navštívi takmer 15-tisíc veriacich zo Slovenska i okolitých krajín. Dve takéto navštevované akcie počas jedného víkendu sú obrovskou záťažou pre mesto Trenčín, infraštruktúru i bezpečnostné zložky.


Tím Bažanty Pohody sa preto rozhodol vyjsť organizátorom a návštevníkom púte v ústrety a posunúť termín festivalu už na druhý júlový víkend. Najbližší 14. ročník sa teda uskutoční od štvrtka 8. júla do soboty 10. júla 2010.


Festival Bažant Pohoda aj Púť na pamiatku svätých Andreja-Svorada a Beňadika sú významnou súčasťou nielen kultúrneho a duchovného života mesta,“ hovorí primátor Trenčína Branislav Celler. „Preto vítam rozhodnutie organizátorov festivalu o zmene termínu, pre návštevníkov a organizátorov cirkevného sviatku bude určite prínosom, púť sa mediálne aj občiansky dostane z tieňa Pohody. Rovnako sa zjednoduší aj situácia pre inštitúcie, ktoré sa na príprave oboch podujatí podieľajú. Som si istý, že fanúšikovia Pohody na festival nezanevrú a na nový termín si bez problémov zvyknú. Trenčín je a naďalej chce zostať mestom Pohody.“


Organizátori v súčasnosti pripravujú spustenie predpredaja vstupeniek, ten by sa mal rozbehnúť 7. decembra 2009. V predaji bude permanentka a lístky na sobotný program. Cena sa, rovnako ako na ostatný ročník, začína na sume 29 eur za sobotný program a 39 eur za permanentku.


Vstupenky zo špeciálnej limitovanej série, ktorá sa predávala priamo na tohtoročnom festivale Bažant Pohoda a je na nej vytlačený dátum 15. – 17. júl 2010, zostávajú v platnosti.


Organizátori sa rozhodli aj pre ďalšiu zmenu a tou je obmedzenie kapacity festivalu. „O tomto kroku sme uvažovali už dávnejšie, kapacita areálu bude ohraničená počtom 30-tisíc ľudí. Každoročne sa zvyšuje počet ľudí, ktorí stanujú vo festivalovom areáli, zvyšuje sa počet návštevníkov, ktorí prichádzajú na festival automobilom, my chceme, aby každý z návštevníkov mal zaručený dostatok priestoru a komfortu. Nechceme naháňať rekordy v návštevnosti, nikdy to ani nebolo naším cieľom,“ upozorňuje riaditeľ Agentúry Pohoda Michal Kaščák. „V týchto dňoch začíname komunikáciu s partnermi, dodávateľmi a so zástupcami umelcov, ktorí pripadajú do úvahy. V súčasnosti je však ešte priskoro hovoriť o konkrétnych menách.“


O potvrdených interpretoch, krokoch na organizácii festivalu a ďalších novinkách bude Agentúra Pohoda priebežne informovať na stránke www.pohodafestival.sk.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Pohoda