FestivalyUprising

Panjabi MC ďalším ohláseným headlinerom festivalu Uprising!

Uprising je dvojdňový, na reggae a priateľské žánre zameraný festival, ktorý sa uskutoční 27. a 28. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Program je už teraz pestrý a bohatý, ale headlinerov Uprising oznamuje postupne – tak ako postupne prichádzajú do pošty podpísané zmluvy. Tentokrát svojim podpisom potešil Panjabi MC!

V máji potvrdila svoju účasť na Uprisingu reggae hviezda Alborosie, v prvý júnový deň do zoznamu ťahúňov festivalu a dobrej nálady pribudol Panjabi MC. Panjabi MC je britsko-indického pôvodu,  prevádzkuje enerický a výbušný mix hiphopu, ragga, r’n’b a roots, výrazne rezaný s hypnotickou bhangrou. Jeho doteraz najväčší hit poznajú na našej planéte úplne všetci – Panjabi MC zremixoval hudbu zo seriálu Knight Rider, a pred ôsmimy rokmi s ňou vyhral snáď všetky hitparády. Nie je ale žiadnym mužom jedného hitu, na scéne sa aktívne pohybuje od začiatku deväťdesiatych rokov, za posledné dva roky vydal dva albumy. Jeho adresár je plný zvučných mien, s ktorými spolupracoval. Ako príklad stačí iba jedno: Jay-Z. Panjabi MC prinesie so sebou na Uprising všetko, čo k bhangre neodmysliteľne patrí: dvoch diabolských perkusionistov, a kyticu sexi brušných tanečníc. Tešiť sa môžeme aj na jeho scratcherské umenie, a mocného MCho.

Permanentka na Uprising stojí 20€, ale iba do 18. júna, cena sa potom bude zvyšovať. Zoznam umelcov a atrakcií sa bude dopĺňať až do začiatku júla. Doteraz potvrdenými lákadlami festivalu Uprising sú už spomínaní taliansko-jamajský spevák Alborosie a britský ind Panjabi MC, ale aj Dub Incorporation, francúzska skupina miešajúca reggae, dancehall, dub, ska a hiphop s vplyvmi arabskej a africkej hudby. Jamajku budú reprezentovať Ras Charmer a Ginjah, sprevádzaní živou skupinou Fireman Crew. Cali P. z karibského ostrova Guadeloupe vo svojej strhujúcej show dáva moderné reggae a dancehall, MC Zulu z Panamy mieša dancehall s elektro soundom. Z ďalekého Nového Zélandu priletí skupina Cornerstone Roots, exkluzívny maorský vývozný artikel, kráčajúci v stopách svojich slávnych krajanov Fat Freddy’s Drop. Hviezdami Uprisingu budú aj digitálni dubberi Soom T & Disrupt, a dancehall-remixoví špecialisti z Francúzska Daddy & Hypa. Dub stage bude mať pod palcom legendárny škótsky soundsystém Mungo’s Hi-Fi, ktorý sa postará nielen o geniálny zvuk, ale aj o jedinečnú dramaturgiu.

Uprising Festival 2021

PANJABI MC – http://www.myspace.com/pmcpanjabimc

text: Elek Kubicsko
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.