Festivaly

Na Uprisingu vystúpi otec ragga-junglu CONGO NATTY

Do program festivalu Uprising, so svetovými menami ako Gentleman, Looptroop, Burro Banton, Lutan Fyah, či General Levy, dnes organizátori pripisujú aj legendu a otca ragga-junglu Congo Natty aka Rebel MC.

 

Hudobná kariéra britskej jungle legendy začala už v 80tych rokoch s jeho ska-popovou skupinou Double Trouble. Začiatkom 90tych rokov začína kombinovať vplyvy jungle, hardcore techna, dubu a reggae a zásadne tak prispieva k rozmachu jungle music, ktorá následne zažíva obrovský boom. Congo Nattyho pecky sa už dávno stali klasikou svojho žánru a ich nesmrtelnosť je zaručená remixami od velikánov ako DJ Zinc, Aphrodite či Shy FX.  Premiérové vystúpenie „jungle guru“ na Slovensku bude o to výnimočnejšie, že na pódiu Uprisingu oslávi Rebel MC svoje 46 narodediny. Sám sa vyjadril, že o festivale už veľa počul a je potešený, že jeho prvá návšteva u nás bude spojená s touto udalosťou, ktorú spolu s nami oslaví vo veľkom stýle v rytme ragga-jungle. Na pomoc si z ostrovov berie Congo Dubz a Nãnci & Phoebe, dve ostré ženské mcs.

 

Jungle, ragga-jungle, drum&bass, dubstep, dub a digital reggae bude mať pod patronátom Mungo’s Station (jeden zo 4 stagov na festivale), na ktorý donesú Mungo’s Hifi svoj mohutný zvuk až zo Škótska.

 

Dôležitou správou pre Slovensko je, že podľa serveru gigero.com sa festival Uprising  zaradil medzi 40 Top festivalov v Európe. To všetko naznačuje, že posledný augustový víkend (26.-27. 8.) na bratislavských Zlatých pieskoch bude Top.

 

Fanpage: http://www.facebook.com/uprisingreggaefestival

Autor: Silvia Turnerova

Foto: Archív

 

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *