NovinkyFotoreportyReportážeFestivalyTopfest

Na TOPFESTe včera zažiaril gitarový boh SLASH

Už 16.-tym ročníkom festivalu sa podvečer prehnalo Zemetrasenie so svojim jediným koncertom na slovenskej pôde, nasledovala austrálska post-hardcore rocková kapela Hands Like Houses a domáca pop-rocková stálica Desmod.

Avšak väčšina fanúšikov sa už tešila na prvého oznámeného headlinera TOPFESTu, legendárneho gitaristu SLASHa, ktorý na festival zavítal spolu so spevákom Mylesom Kennedym & The Conspirators. Dvojhodinová nálož rock´n´rollu, doplnená v každom songu o famózne gitarové sóla, pôsobila ako jedna nekončiaca jam-session. Tento koncert sa nám nezmazateľne vryl do pamäti, ako jedna z najlepších show na Slovensku. Kto sa tohto rockového zážitku nezúčastnil môže naozaj banovať.

Počas koncertu Slasha na Storm stagi vystúpila punková legenda Slobodná Európa a Beautiful Bastards s taktiež šťavnatou dávkou rock´n´rollu. Po nich nasledovali Mad Frequency s modernými elektronickými prvkami a hutným rockovým zvukom. To sa však už pri hlavnom pódiu schádzali fanúšikovia nitrianskej punk-rockovej stálice Horkýže Slíže. Svoj set odpálili introm z Game of Thrones, Kuko priletel na pódium v kostýme draka a spustili setlist songom Maštal. Zábava pokračovala až do skorých ranných hodín.

Text: Matej Soviš
Foto: IndyPhoto – Matej Soviš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky