Festivaly

Na hudobnom festivale Fest Europa 2 vystúpi aj Polemic a Hex

Na trinástom ročníku hudobného festivalu Fest Europa 2 vystúpi aj  skupina Hex a Polemic.  Informovali o tom organizatori podujatia. Festival Fest Europa 2 sa uskutoční v dňoch 30. júla a 31. júla 2010 na futbalovom štadióne v Poprade. Predpredaj vstupeniek na najväčší hudobný festival na východe Slovenska  odštartova 3. mája. Cena dvojdňovej vstupenky je  do 29. júla  12 €. Na mieste bude stáť dvojdňová vstupenka 17 €. Lístky za zvýhodnenú cenu sú dostupné v predajnej sieti  Eventim a Ticketportal.

Bratislavská ska kapela Polemic bola založená v roku 1989. V začiatkoch dochádzalo k zmenám zostavy a čo je najdôležitejšie, kapela sa stretávala s nezáujmom zo strany vydavateľstiev o ich tvorbu.  Ľady sa prelomili až v roku 1997, kedy vydavateľstvo prijalo kompletne dokončený album Do Ska. Nasledovalo vydanie albumu Yahman! z roku 1999. Album obsahuje úspešné hity Ona je taká a Slnko v sieti.  Rovnako hitovým sa stal aj nasledujúci album Gangster_Ska, z ktorého hitom sa stala práve titulná skladba i ďalšie single Komplikovaná a Ako to prežijem. V roku 2004 sa stala členkou kapely speváčka Nika, ktorá však so skupinou koncertovala len do roku 2005. V tom istom roku vydala kapela ďalší album s názvom Nenudin, z ktorého najúspešnšjším singlom sa stala skladba Yes You´re Right. V roku 2007 vydala kapela svoje prvé DVD Live, ktoré mapuje live vystúpenia kapely.  O rok neskôr vydala kapela kompiláciu svojich hitov pod jednoduchým názvom Best Of 1988- 2008, ktorá obsahuje novú skladbu Viera, ktorá sa stala na jar 2008 novým singlom. Momentálne majú na konte nový album – Horúce časy.

Od roku 1989 sa datuje hudobná cesta bratislavskej skupiny Hex. Partia kamarátov zo sídliska priniesla v tomto revolučnom čase na naše pomery revolučnú hudbu. Kapela v roku 1990 začína tvoriť prvé ranné skladby, hrávať prvé koncerty, objavovať sa čoraz častejšie na očiach verejnosti a získavať si prvých fanúšikov. Debutu s názvom „Ježiš kristus nosí krátke nohavice“ predchádza singel Madelaine, ku ktorému je nakrútený aj videoklip a Hex sa okamžite katapultuje na špičku rozbiehajúcej sa gitarovej scény. Po tomto nesporne úspešnom vstupe do slovenského hudobného sveta skupina ako svoj druhý počin vydáva v roku 1993 album „Abrakadabra“, ktorý obsahuje coververzie známych skladieb zo 60tych rokov prevažne z dielne P.Hammela a M.Vargu. Treťou radovkou s jednoduchým názvom Hex /1994/ sa skupina vracia k svojej pôvodnej tvorbe, hneď boduje skadba 1,2,3( dobrý deň), neskôr aj ska-song Čo mám na to povedať. Kapela si dala dvojročnú pauzu, ustálila zostavu na štvoricu Ďuďo, Fefe, Yxo a Tybyke a pustila sa do nahrávania nových skladieb. Stalo sa to, čo asi nikto nečakal. Nový singel Vetroň sa stáva hitom číslo 1, kapela znie síce popovejšie, ale sviežo a moderne. Na vlne úspechu  vydáva skupina v roku 1999 pokračovateľa Ultra Popu album „Supermarket“, ktorým ostáva v nastolenej tvorivej ceste. Hex sa definitívne zaraďuje medzi špičku pop-rockovej scény, ale stále s nádychom vkusu. Po hektických rokoch si skupina dáva chvíľku oddychu a vydáva kolekciu najväčších hitov, na ktorú ale stihnú zaradiť aj novú skladbu Všetko čo mám rád, podľa ktorej pomenujú kompiláciu a skladbu Laila. Pauza trvá do leta roku 2003, keď vychádza tanečná skladba Chvíľu áno, chvíľu nie. Opäť sa čaká 3 roky na nové skladby, tentokrát skupina zaraďuje do éterov pieseň Život s nádychom country a všetky méty zdoláva titulná skladba albumu Nikdy nebolo lepšie, ktorá oslovila snáď všetky generácie fanúšikov. Píše sa rok 2009, čo znamená, že je podľa tradície na rade ďalší album.  Dokazuje to nová skladba Nočná pieseň, ktorá sa svojou podstatou vracia k rockovejším začiatkom kapely, samozrejme so súčasným zvukom.

Všetky bližšie a nové informácie budú zverejnené na web stránkach www.europa 2.sk, www.forza.sk

Prečítajte si

Comments are closed.