NovinkyDobrý FestivalKam na koncert?Festivaly

Na Dobrom festivale do rána s Drum and Bass

Philip T.B.C. alebo inak Filip Klug je DJ a producent pochádzajúci z Čiech. Pochádza z Nýran, čo je malomesto neďaleko od Plzne. K DJ-ingu sa dostal v roku 1998 a jeho hlavným štýlom sa stal breakbeat. V roku 1999 si kúpil prvé junglové platne a začal sa špecializovať aj na tento štýl. Po skoro 14-tich rokoch DJ-ingu a prepletaním rôznych štýlov dnes od Philipa môžete očakávať mash up mixy od DnB, cez dubstep, hiphop, breakbeat, až po wonky. V poslednej dobe sa čoraz viac sústreďuje hlavne na vlastnú produkciu, zdokonaľovanie techniky mixu a používanie rôznych hiphopových techník pri živom hraní, ako je scratching, beatjuggling, či beatcuting.

Pravidelne ho môžete počuť hrať, či už na veľkých letných festivaloch, alebo na menších klubových akciách po celých Čechách, Morave, Slovensku, ale aj v Maďarsku, Rakúsku, Švédsku, Ukrajine, Španielsku a pod. Za jeho jeden z najväčších úspechov v doterajšej hudobnej kariére môžme pravdepodobne považovať vystúpenie po boku legendárnych The Prodigy, kam ho pozval osobne samotný Liam Howlett a tak mal Philip T.B.C. tú česť vystúpiť ako ich predskokan.

Behom svojej kariéry predskakoval aj celej svetovej DnB elite ako napr. Andy C, Ed Rush and Optical, Pendulum, Spor, London Electricity, Subfocus, Optiv, LTJ Bukem, alebo tiež hiphopovému producentovi DJ Shadow.

Na sklonku roku 2009 Philip T.B.C. vydal svoj debutový album Audible Thoughts, kde sa opäť vydal naprieč hudobnými žánrami a potvrdil tak svoju štýlovú rozmanitosť.

Za tento album získal ocenenie producent roka na Czech DNB awards a album roka na Dance music awards. V roku 2010 vydal remixový dvojalbum Audible Remixes a v ankete Czech DNB awards 2010 sa umiestnil na 2. mieste ako producent roka.

JohnBJohn Bryn Williams viac známy svojím umeleckým menom John B je uznávaný anglický drum and bassový hudobný producent a DJ. Je špecifický jeho výstredným oblečením s divokým účesom v kombináci tmavými okuliarmi a načierno nalakovanými nechtami. John B ma talent pre tvorbu drum and bassových skladieb. S hudobnou produkciou sa prvý krát zoznámil približne v svojich štrnástich rokoch a DJom je od roku 1997. V roku 2010 sa umiestnil na 76. mieste v zozname Top 100 DJs časopisu DJ Magazine, ktorý bol vyhlásený dňa 27. októbra 2010.

Williams je momentálne na čele drum & bassového vydavateľstva Beta Recordings. Prevádzkuje ešte tri ďalšie sub-vydavateľstvá Nu Electro, Tangent a Chihuahua. Tieto vydavateľstvá boli vytvorené pre viac tvorivé sub-žánre drum & bassu.

Najznámejšími skladbami Johna B sú „Up All Night“, „Midnight Air“, „Mr. Freud“, „Mercury Skies“, „Red Sky“, „Faith In Me“, „Vampire Eyes“, „Blue Eyeshadow“, „Russian Bride“.

John B a Philip T. P. C. zahrajú návštevníkom Dobrého festivalu v sobotu 21.6.2014 od 00:30 v tanečnom stane Šariš dobrá piváreň, ktorá bude aj tohto roku pod režijnou taktovkou Back2Love.

V piatok v tomto stane vystúpi britský deephousový producent a DJ Jimpster a austrálske duo Shades of Gray.

zdroj: pis.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky