NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

LINE-UP TOPFESTU ROZŠIRUJÚ BRITI ZICO CHAIN!

Londýnska formácia vznikla v roku 2005, o dva roky neskôr vydala svoj debutový album Food. Zico Chain sa od začiatku prezentovali tvrdším štýlom, ktorý nesie prvky alternatívneho metalu. Vlani vydali svoj ďalší album The Devil in Your Heart obsahujúci jedenásť piesní.

Lídrom skupiny je spevák a basgitarista Chris Glithero, ktorého na gitare dopĺňa Paul Frost a na bicích Ollie Middleton. V minulosti chlapci spolupracovali s viacerými poprednými producentmi vrátane Tea Millera, ktorý sa podieľal aj na albume skupiny Placebo.
Po vydaní prvej štúdiovky Zico Chain sprevádzali na turné po Británii rockerov z Velvet Revolver – skupiny, ktorej súčasťou sú aj gitarista Slash a basgitarista Duff McKagan, bývalí členovia Guns N´ Roses. Obaja hudobníci výber zdôvodnili tým, že Zico Chain si ako vtedajších nováčikov na scéne obľúbili.

Skupina vlani podnikla v rodnej krajine aj vlastné turné, v tomto roku po európskych mestách koncertovala vo februári a marci, keď absolvovala spoločnú šnúru so skupinou British Lion, samostatným projektom basgitaristu a zakladajúceho člena Iron Maiden Steva Harrisa.

Zico Chain v lete zamieria aj na Topfest, kde sa predstavia na hlavnom pódiu v rámci piatkového programu. V rovnaký deň na festivale zo zahraničných interpretov vystúpi aj kanadská formácia Billy Talent a španielska ska-punková skupina Ska-P.

zdroj: www.topfest.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky