NovinkyKam na koncert?Festivaly

KORN zahrá na AERODROME festivale v Prahe!

Aerodrome festival ohlasuje meno prvého účinkujúceho: do Prahy príde 15. júna 2016 partia KORN! Jednodňový open-air festival sa bude konať na ploche areálu PVA EXPO Letňany. Vstupenky sa začínajú predávať v utorok 15. decembra o 10:00 v sieti Ticketportal.sk. Prvých 2.000 lístkov bude k dispozícii za zvýhodnenú cenu. Aerodrome priviezol v predchádzajúcich ročníkoch do Prahy kapely ako Metallica, System Of A Down, Avenged Sevenfold, Limp Bizkit alebo Rob Zombie.

Viac info:

www.facebook.com/octopuspromotion/

www.facebook.com/aerodrome.festival/

KORN

Americká skupina Korn, ktorá je považovaná za priekopníkov nu-metalu, vznikla v roku 1993 v Kalifornii. Na vrchol hitparád sa dostala vydaním tretieho albumu Follow The Leader, ktoré sa vyhuplo na vrchol prestížnej hitparády časopisu Billboard TOP 200. V tomto rebríčku neskôr bodovali všetky ich albumy.

Milióny fanúšikov po celom svete si táto formácia získala nielen mimoriadne energickými koncertami, nekompromisným frontmanom Jonathanom Davisom, ale aj častými a vydarenými experimentami so zvukom. “Korn chcel vždy hľadať inú cestu, meniť veci, robiť ich spôsobom, aký by nikto nečakal. Chceme tvoriť umenie, ktoré je odlišné a nekonformné,” nechal sa kedysi počuť spevák Jonathan Davis a nahrávky kapely jeho slová len potvrdzujú.

Korn – Blind [Live 2015]

https://www.youtube.com/watch?v=XhIZ0roBVzM

ARDRM16-June-orange-final-bez-prelepkyK dnešnému dňu vydala skupina Korn jedenásť štúdiových nahrávok, ktoré sú ovenčené množstvom cien (vrátane Grammy Awards). Posledným zárezom na pažbe je album Paradigm Shift z roku 2013, na ktorom sa bezmála po 10 rokoch opäť stretli s pôvodným gitaristom Brianom “Head” Welchom. A bol to práve “Head”, kto cez leto 2015 pre portal Metal Injection potvrdil, že partia začína pripravovať nový album: “Pred pár týždňami sme začali skladať nový material. Máme veľmi veľa nápadov, ale v kapele je nás päť a chceme, aby boli s výsledkom všetci spokojní. A to chce svoj čas, zatiaľ sme len na začiatku procesu. Môžem však prehlásiť, že nova vec bude omnoho tvrdšia, než predchádzajúce albumy.”

Prípravy nového albumu si kapela Korn spestrila oslavami 20-teho výročia vydania debutového albumu Korn a veľkým koncertnými tour, v rámci ktorého hrali množstvo starých vecí. S prierezom celej doterajšej kariéry zavíta aj do Prahy.

Aerodrome Festival organizuje NuCoast Productions v spolupráci s Octopus promotion.

Viac info:

www.aerodrome-festival.cz

www.facebook.com/aerodrome.festival

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky