Sziget festivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Kaiser Chiefs, Manu Chao La Ventura či Hardwell! Sziget pridáva deväť nových mien.

Organizátori Szigetu neúnavne pridávajú nové mená do programu tohtoročného festivalu. Dnes pribudlo deväť nových mien, medzi nimi aj Manu Chao La Ventura, Hardwell, Kaiser Chiefs či Fidlar. Vyzerá to, že tento rok je Sziget „must go“ festivalom leta. A pozor, 5-dňové permanentky sú už vypredané, k dispozícii sú ešte jednodňové vstupenky a permanentky na celý festival.

Rihanna, Muse, Sia, Noel Gallager, David Guetta, The Lumineers, Chvrches – toto je len zlomok mien z tohtoročného line-upu Szigetu, ktoré sú už známe. Festival minulý rok získal cenu za Najlepší európsky line-up v rámci European Festival Awards a v roku 2014 sa stal Najlepším európskym festivalom. Sziget sa teší aj obrovskému záujmu fanúšikov z viac ako 90tich krajín sveta.

Dnes do pestrého a lákavého hudobného programu pribudlo deväť nových interpretov. Hardwell, holandský progresívny a electro housový DJ, DJ No. 1 podľa DJ Magazine v roku 2013 a 2014, odohrá v utorok 16. augusta na Sziget záverečnú show festivalu. Na hlavnom pódiu Ostrova slobody bude koncertovať aj Manu Chao La Ventura. Szigeťania si budú môcť užiť aj Kaiser Chiefs, Fidlar, Boys Noize, Dillon Francis, Movits!, VinaiDJ Sliink.

Zo Slovenska má účasť istú už kapela Queer Jane, šancu majú aj Fúzy Múzy. Pomôcť k vytúženému koncertu na Sziget im môžu hlavne fanúšikovia. A to odovzdaním hlasu počas finálového koncertného súbor 28. apríla v KC Dunaj v rámci súťaže Jednou ranou na Sziget. Jeden z hlasujúcich počas koncertného večera vyhrá permanentku na Sziget festival 2016.

Sziget festival sa tento rok bude konať od 10. augusta (streda) do 17. augusta (streda), na zelenom ostrove v centre Budapešti. Aktuálny program festivalu, informácie o vstupenkách a kompletné info nájdete na www.szigetfestival.sk.

Doteraz potvrdení interpreti Sziget festivalu 2016:

Aurora

Bastille

Bloc Party

Boys Noize

Bring Me The Horizon

Bullet For My Valentine

Crystal Castles

CHVRCHES

Datsik

David Guetta

Dillon Francis

Dyro

Excision

FIDLAR

JAIN

Jake Bugg

Jess Glynne

John Newman

Hardwell

Kaiser Chiefs

K.I.Z.

Kodaline

Kovacs

M83

Manu Chao La Ventura

Molotov

Movits!

Muse

Naughty Boy

Nicky Romero

Noel Gallagher´s High Flying Birds

Oscar and the Wolf

Parkway Drive

Parov Stelar

Queer Jane (Slovensko)

Rico & Sticks

Róisín Murphy

SIA

Sigur Rós

DJ Sliink

Sum 41

The Last Shadow Puppets

The Lumineers

The Neighbourhood

Tourist

Travis Scott

Unkle (live)

Vinai

Wilkinson (live)

Years & Years

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.