NovinkyPohodaFestivaly

JUSTICE DJ SET NA BAŽANT POHODE 2013

Na budúcoročnom multižánrovom festivale Bažant Pohoda sa predstaví aj jeden z najúspešnejších projektov elektronickej scény súčasnosti – francúzske duo Justice so svojim DJ setom. Gaspard Augé a Xavier de Rosnay patria k lídrom popredného vydavateľstva Ed Banger Records, manažéra im dokonca robí sám zakladateľ a šéf tohto prestížneho labelu Pedro Winter.

Gaspard a Xavier sa stretli na škole grafického designu a dohromady ich dala chuť spájať hudbu s obrazom, láska k elektronickej tanečnej muzike a k prekračovaniu hraníc rôznych štýlov, čo im je vlastné dodnes. Využívanie funkových, ale aj rockových, indies či dokonca metalových motívov v ich skladbách patrí jednoznačne k ich typickým znakom. Justice spočiatku zaujali skvelými remixami viacerých známych skladieb, ich prvý hit We Are Your Friends zabodoval vo väčšine európskych rebríčkov.

Ich debutový abum oslovil nielen široké obecenstvo, ale aj kritikov, v takmer všetkých odborných hodnoteniach bol radený medzi najlepšie albumy roku 2007. Výborne bol prijatý aj ich druhý album Audio, Video, Disco z roku 2011.

Justice majú na svojom konte prestížne ocenenie Grammy, trikrát získali MTV Europe Music Awards, dvakrát Victoires de la Musique pre najlepšie hudobné počiny vo Francúzsku.  Ich DJ sety sú rovnako kvalitné, tanečné, uletené a inšpirujúce ako live vystúpenia, v Trenčíne budú mixovať Gaspard so Xavierom 90-minútový nočný set.

Justice sú zatiaľ tretím potvrdeným interpretom sedemnásteho ročníka multižánrového podujatia, ktoré je nominované na najlepší zahraničný festival v UK Festival Awards a na najlepší stredne veľký festival v ankete Festival Awards Europe. Pred francúzskym elektrohousovým projektom organizátori zverejnili anglickú postpunkovú skupinu O.Children a írsku pesničkárku Cathy Davey.

Viac informácii nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: Mário Gešvantner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky