NovinkyKam na koncert?Festivaly

John Butler Trio, alias „Million Dollar Hippie“, dorazí z Austrálie na tohtoročný Colours of Ostrava

Jedna z najúspešnejších austrálskych kapiel, John Butler Trio, zahrá na tohtoročnom ročníku festivalu Colours of Ostrava. Formáciu, ktorá mieša blues, rock, funky, melodický folk, bluegrass aj reggae, vedie gitarista a spevák John Butler. Vďaka tomu, že sa vypracoval z chudobného pouličného muzikanta až k nahrávaniu platinových dosiek a spolumajiteľa vydavateľstva, prezýva sa mu Million Dollar Hippie. „Jeho koncerty sú jeden veľký odviazaný jam, hranie si trio dokáže poriadne užiť a len neradi sa lúči s divákmi,“ približuje riaditeľka festivalu Zlata Holušová. V USA úspešne trio Johna Butlera otváralo koncerty takým osobnostiam ako John Mayer alebo Dave Matthews Band.

John Butler sa narodil v Kalifornii austrálskemu otcovi a americkej matke a do Austrálie sa presťahovali, keď mu bolo jedenásť. Vyštudoval na univerzite umenia, ale nakoniec skončil ako pouličný muzikant. Spievajúci gitarista s dredmi do pol chrbta sa odtiaľ ale postupne vypracoval do terajšej národnej hudobnej hviezdy okupujúci austrálske hudobne ceny. John Butler nakrútil päť albumov, z toho väčšinu platinových a dnes má aj svoju značku Jarrah Records. Charizmatický filantrop s manželkou Danielle Caruana, inak pesničkárka Mama Kin, založil a financuje neziskovú organizáciu The Seed Fund podporujúce mladých začínajúcich umelcov a zároveň patrí k popredným austrálskym ekologickým aktivistom. Na február ohlásil vydanie nového albumu Flesh & Blood a výjazd na veľkolepé svetové koncertné turné. Povesť o najlepšie stráženom austrálskom hudobnom tajomstve tak dnes už neplatí.

K ďalším potvrdeným účinkujúcim Colours of Ostrava 2014 patrí spevák Led Zeppelin Robert Plant s kapelou Sensational Space Shifters, americkí MGMT, živelná francúzska speváčka ZAZ, francúzski bubeníci Les Tambours du Bronx, americká speváčka, poetka a šampiónka slam poetry nigérijského pôvodu Iyeoka, tajomná psychedelická formácia Goat zo švédskej dediny Korpolombolo, americký pesničkár s pohnutým osudom John Grant, retro soul popoví The Asteroids Galaxy Tour z Dánska, turecký hudobný klenot Taksim Trio, avantgardní francúzsky saxofonista Guillaume Perret s formací The Electric Epic, ostré francúzske dvojčatá Isaya, berlínska štvorica Abby hrajúca mix rocku, popu a techno rave, sanfranciská kapela Rupa & The April Fishes striedajúci francúzsky šansón, punkrock, gypsy swing a tango, jamajský reggae veterán Winston McAnuff s harmonikářem Fixim a beatboxerom, alebo kapela David Wax Museum hrajúca totálne zvádzaci a živelný štýl Mexo – Americana.

Festival Colours of Ostrava 2014 prebehne od 17. do 20. júla v Dolných Vítkoviciach v Ostrave. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na štyri dni plné koncertov popredných zahraničných i domácich kapiel, divadiel, workshopov, diskusií, filmov a ďalších aktivít na mnohých otvorených i krytých scénach.

Štvordňové vstupenky sú už k dostatiu výhradne cez e-shop Colours of Ostrava na adrese http://eshop.colours.cz/ alebo v pobočkách Ostravského informačného centra. Druhá vlna za 1.590 Kč vo forme e-ticketu a za 1.610 Kč vo fyzickej podobe je limitovaná na prvých 5.000 kusov alebo časovo do 31. januára 2014. Festival tiež ponúka zvýhodnené rodinné vstupné aj VIP vstupenky pre záujemcov o nadštandardné výhody. Zároveň si záujemcovia môžu kúpiť aj miesto v stanovom mestečku, parkovanie či miesto pre karavan.

Generálny partner: Česká sporiteľňa. Za podpory štatutárneho mesta Ostrava. Hlavní partneri : ArcelorMittal Ostrava, Agrofert, Vítkovice – Machinery Group, Skupina ČEZ.

Viac informácií na www.colours.cz.

zdroj: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky