NovinkyFestivalyTopfest

Guns N´ Roses už o týždeň na Slovensku: Žiadajú aj policajný sprievod!

Organizátori majú s koncertom legendárnej americkej skupiny plné ruky práce, najprísnejšie sú bezpečnostné požiadavky, s ktorými sa oplatí vopred oboznámiť aj fanúšikom.

Do koncertu Guns N´ Roses na letisku v Piešťanoch už ostáva len týždeň, takže organizačný tím usilovne pracuje na splnení všetkých požiadaviek prominentných hostí. Tí okrem iného požadujú hladký presun na miesto vystúpenia pod dohľadom polície.

S Američanmi v početnej výprave priletí aj bezpečnostný manažér, ktorý zase minimálne 14 dní pred koncertom musel dostať do rúk podrobný nákres miesta, kde sa koncert uskutoční, ale aj presne uvedené pozície členov ochranky a zdravotníkov v celom areáli. Manuál doručený organizátorom dokonca špecifikuje aj materiál, z ktorého majú byť zhotovené bezpečnostné zábrany, ich rozmery a spôsob podloženia, ako i ďalšie detaily.

„Ide o presné inštrukcie, takže z nich vychádzame. Samozrejme, je aj v našom záujme, aby sa priaznivci, ktorí prídu na piešťanské letisko cítili komfortne a užili si dokonale šou tejto fenomenálnej skupiny,“ načrtol Miroslav Brondoš, podieľajúci sa na prípravách koncertu, ktorý sa v Piešťanoch uskutoční 13. júla pod holým nebom.

Fanúšikovia musia počítať s tým, že niektoré predmety si do areálu nebudú môcť vziať. Okrem zbraní, domácich zvierat, pyrotechnických pomôcok či laserových pier budú zakázané i fľaše, plechovky, reťaze, tyče na zástavy a ďalšie potenciálne nebezpečné predmety. Manažment Guns N´ Roses upozornil aj na zákaz zhotovovania záznamu, kamery a fotoaparáty by mala bezpečnostná služba návštevníkom odobrať a uschovať. „Podobne ako iné veľké hviezdy označujú svoju šou ako udalosť bez nahrávania zvuku či obrazu, čo treba rešpektovať,“ dodal Brondoš.

Axl Rose a spol. do Piešťan mieria s desiatimi kamiónmi a šiestimi autobusmi. Usporiadatelia pre nich pripravujú 12 miestností vrátane minitelocvične či izby pre masérku. Pre kompletnú výpravu si Američania objednali 85 večerí. So stavbou pódia a riešením technických otázok im bude asistovať približne 70-členný tím. Očakáva sa, že premiérové vystúpenie Guns N´ Roses na Slovensku by mohli naživo vidieť tisíce ľudí, podľa Miroslava Brondoša je o lístky vysoký záujem, no vďaka veľkosti areálu sú aj naďalej dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal v cene už od 20 eur.

Samotné koncerty predkapiel v piatok 13.júla začínajú už od 17-tej hodiny v podaní skupín SiEMPRE&Lukáš Adamec, Dorian Gray, Arakain&Lucie Bílá a celým rockovým večerom Vás budú sprevádzať moderátori Junior a Marcel.

Vac info na bmpromotion.eu, alebo infolinke 0800 500 101.

zdroj: Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky