PohodaNovinkyFestivaly

NA PICF 2012 PRÍDE GEOFF BARROW Z PORTISHEAD S PROJEKTOM BEAK>, MAIA VIDAL AJ WOODKID

Len dva dni zostávajú do začiatku letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2012, no organizátori stíhajú pracovať aj na jeho jesennej verzii – Pohoda Indoor Camping Festivale, ktorý sa uskutoční na konci októbra na trenčianskom výstavisku. Už v predstihu sa im podarilo potvrdiť účasť špičkových zahraničných interpretov.

Do Trenčína sa vráti Geoff Barrow, ktorý vlani vystúpil v lete na trenčianskom letisku so svojou materskou kapelou Portishead. Podľa mnohých fanúšikov bol koncert Portishead najlepší v histórii Bažant Pohody, Barrow zase označil slovenský festival za najlepší, na akom kedy vystupoval.

Na PICF 2012 príde bristolský hudobník so svojim projektom BEAK>, v ktorom hrá s Billym Fullerom a Mattom Williamsom. Barrow, povestný svojim perfekcionalizmom sa v tomto projekte zmenil na aktívneho improvizátora, keď debutový eponymný album vytvorili aj nahrali zo svojimi spoluhráčmi za dvanásť dní zatvorení v malom bristolskom štúdiu.

Ďalším potvrdeným interpretom bude americká speváčka Maia Vidal. Maia má na konte jeden album, no pred sebou veľkú budúcnosť. Skladá príjemné pesničky, hrá na husle, akordeón, rôzne hračičky a najmä krásne spieva. „Maiu som videl tento rok v Groningene na festivale Eurosonic, jej koncert bol čarovný. Jemná hravá hudba, ktorá má veľkú silu,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Veľmi sa tešíme aj na návrat Geoffa Barrowa. Šíri chýry o našom festivale medzi britskými hudobníkmi, veríme, že ho nadchne aj koncept festivalu so stanmi v halách.“

Tretím potvrdeným interpretom, je Francúz Woodkid, ktorý očaril bratislavské publikum počas Electronic Beats a tentoraz sa predvedie v Trenčíne. „Spevák s krásne zafarbeným hlasom a kapela postavená na zvláštne zostavenom dychovom triu (trúbka, trombón, lesný roh), klaviristovi, dvoch perkusionistoch a mašinkárovi. Nádherné piesne, majstrovsky zaranžované. Miestami sa Woodkid dotýkal romantického monumentalizmu, ale našťastie vždy v pravú chvíľu z veľkého pátosu ubral a tak to celé bolo silné, no uveriteľné. Pop music v „najumeleckejšej“ možnej podobe. Nádhera!“ napísal v .týždni o jeho koncerte Juraj Kušnierik.

Dohodnutí sú aj prví domáci interpreti – skupina Provisorium Kubom Ursínym, ktorý zaspieva skladby svojho otca Deža, a stálica slovenskej scény Para.

Pohoda Indoor Camping Festival je pravdepodobne prvý festival na svete s kempovaním v halách. Minulý rok sa ho zúčastnilo okolo 1000 návštevníkov. „Rozhodujúca bola atmosféra,“ hovorí za organizátorov Katka Tomášeková. „Bola nesmierne príjemná a verím, že ľudia sa na trenčianskom výstavisku cítili dobre. Stanovanie pod strechou bolo naozaj výnimočnou skúsenosťou a podľa len pozitívnych ohlasov má tento koncept veľkú perspektívu.“

Vstupenky na PICF 2012 sa budú dať kúpiť už aj počas Bažant Pohody na trenčianskom letisku. Prvých 100 lístkov bude stáť 29 eur, ďalších 500 vstupeniek za 35 eur. Po festivale budú stáť lístky v predpredaji 39 eur a na mieste 49 eur.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: www.pohodafestival.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Pohoda