NovinkyKam na koncert?Festivaly

Festival On the Road slávi desiate výročie! K narodeninám si nadelí festivalový album San Piego On The Road.

Festival On the Road s priateľskou a rodinnou atmosférou sa o poslednom prázdninovom víkendu vracia desiatykrát do areálu kempu U Čochtana neďaleko Kúpeľov Bohdaneč a spoločne s návštevníkmi a vystupujúcimi oslávi desiate narodeniny. A rovnako ako každý rok z tých uplynulých, tak aj tento rok, výťažok zo vstupného poputuje na charitatívne účely.

„Po rokoch úporného snaženia sme sebe i návštevníkom dali darček – zahrajú u nás Tata bojs, ktorí sa nám veľmi páči. A guľatiny slávime aj s našou kapelou, takže sa tešíme dvojnásobne, „uvádza spevák a gitarista Vypísané fixky a zároveň dramaturg festivalu Michal“ Mardy „Mareda.

Organizátori tento rok očakávajú zo strany návštevníkov naozaj veľký záujem. „Už teraz mizne lístky z predpredaja veľkou rýchlosťou,“ uvádza riaditeľ festivalu Viliam Vinopal. „Naším cieľom je zachovať, dúfajme že jedinečnú, atmosféru festivalu. A k tomu patrí aj komorný areál, do ktorého nejde natlačiť niekoľko tisíc ľudí, „vysvetľuje Vinopal a apeluje na všetkých, ktorí chcú On the Road navštíviť, aby si vstupenku zakúpili v predpredaji. „Nie je to nič zložité, lístok si môže každý zaobstarať buď na internete, alebo v ktorejkoľvek pobočke spoločnosti Ticketportal,“ odporúča Vinopal.

K oslave prvých guľatín si však usporiadatelia festivalu nenadelila iba skupinu Tata bojs. „Chceli sme, aby vzniklo niečo trvalejšie. Chceli sme urobiť poctu Pardubicím a ich okolie a spojenie Vypísané fixky s týmto mestom je tiež veľa poznať v našich pesničkách. Preto sme obe veci prepojili, „približuje okolnosti vzniku celého projektu Michal Mareda. „Celé si to vzal na starosť náš bubeník pitrs a kamarát Marek Kukla. Oslovili tunajšie kapely, aby skúsili napísať a nahrať vždy jednu pieseň o Pardubiciach a potom urobiť jednu vlastnú prerábku nimi vybrané piesne od Fixky, „dodáva Mareda. Vzniklo tak album o dvoch diskoch, ktoré dostalo pracovný názov San Piego On the Road. „Dúfame, že sa aspoň trochu povedie priblížiť zvláštnosť a jedinečnosť nielen mesta ako takého, ale aj rôznorodosť a farebnosť ľudí, ktorí v ňom žijú … A tiež tvorí či už v skupinách, alebo samostatne,“ sľubuje si Mareda.

Rovnako ako všetky doterajšie ročníky aj ten tohtoročný bude mať benefičný charakter. Podľa usporiadateľov to je možné vďaka tomu, že kapely na festivale hrajú zadarmo alebo za výrazne znížený honorár. „Výťažok potom rozdelíme na niekoľko dielov. Časť peňazí posielame prostredníctvom organizácie Adopcia na diaľku dvoma dievčatkám do Ugandy a Indie. Časť peňazí poskytneme spoločnosti CEDR Pardubice ops, ktorá pomáha duševne chorým ľuďom so zaradením do spoločnosti, „pripomína každoročné hlavný cieľ festivalu Viliam Vinopal. Navyše sa podľa neho snažia festival neustále nadväzovať spoluprácu s miestnymi spolkami a združeniami, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie a miesto, kde žijú.

Popri spomínaných je to potom napríklad spolok Mesto na bicykli, ktorý sa venuje rozvoju cyklistiky v Pardubiciach a každoročne usporadúva cyklojazdu na festival a v areáli poskytuje bezplatnú službu stráženia kolies. „A tiež už štvrtým rokom spolupracujeme s projektom Čistý festival, ktorého cieľom je, aby návštevníci týchto akcií triedili odpad a udržiavali okolie čisté. V druhom ročníku sme dokonca čo do objemu vytriedených plastov zvíťazili v kategórii menších festivalov, „uvádza Vinopal.

Vedľa usporiadajúcej Vypísané fixky a hlavné hviezdy tohtoročného festivalu, pražskej kapely Tata bojs, bude k hlavným tohtoročným tahákům festivale On the Road patriť napríklad speváčka Lenka Dusilová, brnenská alternatívne skupina Kvety alebo ska v podaní Sto zvierat. Vedľa kapiel sa môžu návštevníci tešiť na divadelné predstavenia, rôzne hry a pre najmenších je pripravený aj detský kútik.

Festival On the Road – základné informácie

Kedy: 28. – 29. srpna 2015

Kde: Areál kempu U Čochtana nedaleko Lázní Bohdaneč

Cena vstupného na oba dni dohromady činí 270 Kč.

Program:

Piatok, 28. 8. 2015

Vypsaná fiXa, Mucha, E!E, Znouzectnost, Květy, Rudovous

Sobota, 29. 8. 2015

Tata bojs, Sto zvířat, Lenka Dusilová, Skyline, Volant, Dukla vozovna, Kalkata Band, Meteor z Prahy, Mixle v piksle, Divadlo Tří

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky