Sziget festivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Dua Lipa a Gorillaz – Sziget oznámil ďalších headlinerov

Popová princezná Dua Lipa a virtuálne hviezdy Gorillaz sú novými headlinermi fenomenálneho programu tohtoročného Szigetu. Popri Dua Lipa a Gorillaz pribudli do programu Shawn Mendes, Stormzy, The War on Drugs, Lianne La Lavas, King Gizzard and the Lizard Wizard, spolu viac ako 20 nových mien. Už známymi hviezdami augustového festivalu sú Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Kygo a Mumford & Sons. Na Ostrove slobody bude koncertovať aj Liam Gallagher, Bastille, Parov Stelar, The Kooks, MØ, Lykke Li a mnoho ďalších. Skvelou správou je aj informácia, že organizátori zverejnili aj dátumy jednotlivých koncertov. Detailné informácie na www.szigetfestival.sk.

Megatalentovaná, celosvetovo úspešná speváčka Dua Lipa má len 22 rokov, ale jej skladby pozná takmer celý svet. Speváčka hitu Be The One počas svojej mladej kariéry získala úžasných päť nominácii na Brit Awards, ktoré sa budú odovzdávať už zajtra, vystupovala na Grammy Awards a jej skladby majú bežne stovky miliónov vzhliadnutí. Jej hit New Rules si fanúšikovia vypočuli len na YouTube viac ako miliardkrát. Na Szigete bude koncertovať 12. augusta.

Po ôsmych rokov sa Gorillaz vracia na Sziget. Na kapelu, ktorú tvoria štyria animovaní členovia – 2D, Murdoc Niccals, Noodle a Russel, sa môžu fanúšikovia tešiť 9. augusta. Kapela sa po ôsmych rokoch vracia na budapeštiansky festival aj s novým albumom Humanz. Postavičky, za ktorými sa skrývajú renomovaní hudobníci, úspešne bodujú už od vydania debutového albumu. Za takmer 20 rokov sa im podarilo vyhrať ceny Grammy, MTV Video Music Awards, NME Award, MTV Europa Music Awards a získať deväť nominácií na Brit Awards. Kvalita overená nielen fanúšikmi, ale aj hudobnými kritikmi.

Aj Kanaďan Shawn Mendes, tínedžerský idol, pricestuje do Budapešti, kde predstaví skladby zo svojho pripravovaného, tretieho albumu. Vystúpi aj britský raper Stormzy, indie kapela z Filadelfie The War on Drugs, multinštrumentalistka Lianne La Havas či spevák a skladateľ JP Cooper z Manchesteru a stovky ďalších.

Sziget festival patrí medzi najlepšie európske festivaly. Svedčí o tom aj množstvo ocenení, medzi ktoré patria napríklad aj cena za najlepší festival, za najlepší line-up a viaceré ďalšie. 26. ročník Sziget festivalu sa bude odohrávať na viac ako 50tich hudobných a programových pódiách od 8. do 15. augusta.

Sziget ponúka 7 dňovú multi-kultúrnu zábavu – skvelá hudba, kvalitný cirkus, divadlo, vizuálne umenie na každom kroku, šport, pouličná šou, DJovia, ale aj mnoho workshopov, plavba po Dunaji na party lodi, ale aj príjemná pláž a kúpanie v Dunaji. Sziget, Ostrov slobody, ponúka približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami.

Zoznam doteraz potvrdených mien aj s dátumami, ďalšie pribudnú čoskoro:

Arctic Monkeys – 14. august.

Dua Lipa – 12. august

Gorillaz – 9. august

Kendrick Lamar – 8. august

Kygo – 13. august

Mumford & Sons – 11. august

Shawn Mendes – 13. august

Liam Gallagher – 12. august

Bastille – 11. august

Lykke Li – 8. august

Stormzy – 8. august

Parov Stelar – 10. august

The War On Drugs – 14. august

The Kooks – 10. august

MØ – 13. august

Nick Murphy fka Chet Faker – 13. august

Kaleo – 12. august

Zara Larsson – 14. august

Gogol Bordello – 14. august

Clean Bandit – 8. august

Blossoms – 14. august

Milky Chance – 13. august

Wolf Alice – 12. august

Lianne La Havas – 11. august

Desiigner – 12. august

King Gizzard & The Lizard Wizard – 12. august

Little Dragon – 13. august

Cigarettes After Sex – 9. august

Gorgon City live – 14. august

JP Cooper – 10. august

Goo Goo Dolls – 13. august

Fink – 11. august

Seasick Steve – 9. august

Above & Beyond – 11. august

Petit Biscuit – 12. august

Nothing But Thieves – 14. august

Slaves – 12. august

KSHMR – 12. august

Everything Everything – 11. august

Borgore – 11. august

Lewis Capaldi – 14. august

Lemaitre – 9. august

The Living End – 11. august

La Femme – 13. august

Sofi Tukker – 11. august

Scarlxrd – 10. august

Joe Goddard live – 10. august

Ummet Ozcan – 10. august

Sam Feldt live – 10. august

Jay Hardway – 10. august

The Him – 10. august

Seven Lion – 12. august

Delta Heavy – 14. august

Alle Farben – 9. august

Yellow Days – 13. august

Bilderbuch – 10. august

WhoMadeWho – 9. august

Shame – 10. august

My Baby – 13. august

Perturbator – 10. august

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.