NovinkyDobrý FestivalKam na koncert?Festivaly

Dobrý festival má opäť čo ponúknuť aj metalovým nadšencom!

Do začiatku Dobrého festivalu odrátavame posledné dni, a preto je ten správny čas predstaviť účinkujúcich na štýlovo najtvrdšom pódiu, ktorý bude niesť názov Rock stage.

„Podobne, ako tomu bolo minulý rok, aj tento sme sa zamerali na široké spektrum rockovo-metalových žánrov, takže si to svoje určite nájde každý milovník tvrdej hudby. Ako je už zvykom, nebudú chýbať ani zahraniční headlineri“, uviedol produkčný manažér Rock stage-u Matúš Jaško.

Na DOBRÝ FESTIVAL zavíta česká black-metalová legenda Törr, ktorá je na scéne už takmer 40 rokov! Jej frontmanom je Ota Hereš, publiku známy aj ako zakladajúci člen kapely Alkehol, ktorá vystúpila minulý rok.

Druhým zahraničným hosťom bude ruská dark-metalová formácia Psilocybe Larvae z Petrohradu fungujúca 20 rokov. Na Slovensku sa predstavia vôbec po prvý krát a ich mnohí fanúšikovia sú už teraz vo veľkom očakávaní. Striedanie growlového a čistého vokálu speváka Vitalya vytvára atmosféru, pri ktorej nejednému milovníkovi tohto žánru naskočia zimomriavky.

„Nikdy sme na Slovensku nehrali, ale od ostatných kapiel sme počuli o slovenskom vrelom privítaní, takže sa veľmi tešíme, že vám môžeme priniesť našu show. Nevieme sa dočkať!“ odpovedal Vitaly na otázku, s akými pocitmi prichádza na Dobrý festival.

Headlinerom druhého hracieho dňa bude taktiež legenda, avšak v tomto prípade lokálna prešovská – Ester. Jej ústrednú postavu, Rasťa Lendackého, azda netreba nikomu zvlášť predstavovať. Charizmatický spevák prirovnávaný k Láďovi Křížkovi srší na pódiu stále pozitívnou náladou, a keďže sa stal za posledné dekády neodmysliteľnou a obľúbenou súčasťou rockovej scény, na Dobrom festivale nesmie chýbať!

Rockové zastúpenie bude dopĺňať mladučká krv Wild People, ale tiež matador Marián Grexa a jeho Grexabat a Róbert Mikla a priatelia.

Ďalšie žánre ako pagan, doom, black, atmospheric metal budú zastupovať popredné slovenské stálice ako Lunatic Gods, Doomas, Ramchat, ale aj sabinovská kapela Gloom, ktorá ohlásila comeback po dlhých 10 rokoch.

https://www.youtube.com/watch?v=U53gY5x5ifE

Piatok 17. jún:

17:00 – Wild People

18:20 – Róbert Mikla a priatelia

19:40 – Grexabat

21:00 – Törr (CZ)

23:00 – Psilocybe Larvae (RUS)

Sobota 18. jún:

17:00 – Gloom

18:20 – Doomas

19:40 – Lunatic Gods

21:00 – Ester

23:00 – Ramchat

Vstupenky od 6.6 do 11.6.2016 v predaji v stánku v na Hlavnej ulici v Prešove počas osláv Dňov mesta, jednodňové vstupenky: www.couponzone.sk, permanentky: www.ticketportal.skwww.dobryfestival.sk

Autor textu: Matúš Jaško

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky