Dobrý FestivalFestivaly

Dobrý Festival: Aktuálne novinky slovenskej hudobnej scény naživo

Skupiny účinkujúce na letných festivaloch uprednostňujú výber svojich najväčších hitov. V prvej polovici roka 2010 sa však urodilo množstvo čerstvých nahrávok. Pätica slovenských účinkujúcich kapiel tak na Dobrom Festivale obohatí svoje vystúpenia novými pesničkami zo svojich aktuálnych albumov.

Pilotný singel Bozk zo zlatej platne IMT Smile 2010: Odysea Dva vystriedala pred pár dňami pesnička Letná. Para „povstala“ v marci po troch rokoch s pesničkou Zatancuj, ktorá zapadá do veselého a energického koloritu, ktorý kapela servíruje počas svojich živých vystúpení. Desmod sa hlási o slovo novým, tiež pilotným singlom Nemusíš sa báť, ktorý predznamenáva ich novinku Vitajte na konci sveta. Prešovčania Raindown sa po personálnych zmenách v kapele pustili do nahrávania ďalšej štúdiovky a výsledkom je ich platňa Inkognito s rovnomenným singlom. Počas jediného letného vystúpenia Iné Kafe na Východnom Slovensku môžeme očakávať okrem best of programu aj ich novú pesničku Mojich najlepších 15 ro(c)kov. Svoju prvú sólovú platňu predstaví gitarista IMT Smile Peter Bič. Fanúšikovia si tak naživo vychutnajú pestrosť Petrovej platne.

Hviezda tohto ročného festivalu, írsky gitarový mág Gary Moore vystúpi v sobotu 3.júla 2010 o 22.00 hod. Zo zahraničných umelcov sa predstaví český folkový pesničkár Vladimír Merta, nádejná česká skupina Popcorn Drama, ktorá v apríli hrala ako support na turné IMT Smile, ukrajinská úspešná skupina Haydamaky, ktorá zbiera ocenenia na scéne world music.

Kompletný program je uverejnený na http://dobryfestival.sk/informacie.html

Dvojdňové vstupenky na festival sú v predpredaji za 19 EUR v sieti Ticketportal. Deti do 12 rokov majú v sprievode rodiča vstup zdarma.

text: Edo Kopček

Prečítajte si

Comments are closed.