NovinkyKam na koncert?FestivalyRock For People

Do Rock for People 2013 zostáva necelý týždeň! Tohtoročný line-up uzavrela mladá pionierka synth-popu – Chlöe Howl

Obrí stan Staropramen stage pre 12 000 ľudí, menší YouTube stage s kapacitou 4 000 hudobných fanúšikov, kryté miesta pre viac ako 5 000 ľudí, hangáre, ale napríklad aj Potrefená hus s rozšíreným krytým sedením pre 850 návštevníkov vyžadujúcich ošetrené pivo do skla a jedlo na porcelán … A k tomu kilometre podláh, spevnených plôch a ďalších opatrení, ako sa vysporiadať s prípadnou nepriazňou počasia. Tak sa festival Rock for People, ktorý sa začne už v pondelok 1. júla večierky pre nedočkavých a hneď v utorok 2. júla privíta Thirty Seconds To Mars, Bloc Party alebo Amandu Palmer, pripravuje na nápor návštevníkov. „Keď sme rozhodovali o tom umiestniť druhú hlavnú scénu do obrieho stanu, netušili sme, že správnosť tohto kroku sa ukáže ešte pred samotným festivalom,“ hovorí Michal Thomes, riaditeľ Rock for People, podľa ktorého by ani dažďa nemali narušiť hudobnú produkciu: „Aj keď sú predpovede na budúci týždeň priaznivé, počítame so všetkými variantmi. Už teraz celý priestor Festivalparku aj okolie pripravujeme tak, aby očakávaných 30 tisíc návštevníkov prežilo skvelý ročník. „

Pripravený je tiež line-up, ktorý číta na 200 položiek. A nezahŕňa ešte také lákadlá ako každonočný fire a cirkus show súboru Amanitas, Live Jukebox (teda príves s muzikantmi hrajúcimi na želanie) alebo sériu hudobných alebo tanečných vystúpení na hlavnej runwayi. Posledným potvrdeným menom na veľký stage sa stala mladá britská synth-popová speváčka Chlöe Howl, ktorá rozvírila hladinu záujmu vo Veľkej Británii až v druhej polovici minulého roka. A s o to väčšou intenzitou teraz (za podpory renomovaného hudobného vydavateľstva Columbia) stúpa nahor. Podľa mnohých sa jej skladby Rumour a hlavne No Strings stávajú hity tohto leta …

Na Rock for People sú až do víkendu v predpredaji vstupenky za 1 650 Kč, respektívne po registrácií za 1 550 korún. Na mieste bude lístok k dostatiu za 1 800 Kč. Jednodenné vstupné začína na 750 Kč, respektívne na 390 Kč na posledný deň. Finálny program je možné preštudovať tu: http://www.rockforpeople.cz/program/harmonogram/. Viac informácií na www.rockforpeople.cz a google.com/+RockForPeople.

CHLÖE HOWL

Zbežným pohľadom pehavá sedemnásťročná roštenka. Než spustíte Youtube, nevšimnete si možno ani zvláštneho prenikavého pohľadu a napadne vás niečo o tom, či táto dievčina mala potrebné nechať sa uplacírovat do nejakého tuctového popového producentského Divadielka.

Ale potom budete počuť hlas, ktorý sa do vás zareže. A už sa ho nezbavíte – zareže sa vám do hlavy, aj keď napríklad nerozumiete anglicky. Chlöe Howl si vás podmaní po niekoľkých taktoch.

Chlöe Howl vo svojich pesničkách v garážovom elektro / synth-popovom kabáte predkladá autenticky drsný obraz života dnešných tínedžerov, bez toho aby si brala servítky alebo robila ilúzie. V pesničke No Strings hovorí o zodpovednosti vo vzťahoch natvrdo: „Na tvoje“ len tak bez záväzkov „a“ ja keď tak cinknem „tí s..u, … hrajú našu pesničku, tancuješ blízko, ale zas nie úplne, pripadáš mi nedospelý a nevieš vôbec, ktorá bije … už žiadny telocvik v tvojej posteli … „

http://youtu.be/bBZBz04KMHY

A v Rumours zatvára každú slohu mrazivo drsného príbehu 13-ročnej tínedžerky, ktorá otehotnela s drogovým dealerom svojho brata, a sociálne dávky prepíja s milencom, ktorý z nej urobil väzňa, fráz a refrénov „… ale možno sú to len klebety, a keď sa jej spýtate , odpovie: Chcem to nejako poriešiť a byť sama sebou, chcem to nejako poriešiť a naučiť sa hrať s kartami, ktoré mi boli dané .. „

Svoju spoluprácu s Columbia komentuje s humorom „Baví ma hovoriť kamošom, no som u labeli kde je len nejaký Bob Dylan a Bruce Springsteen, ale žiadne naozaj veľké mená …“ Jedným dychom ale vážne a s rešpektom hovorí o skvelých spolupracovníkoch (producent Chris Zane), ktorý ju nikam netlačí a „len“ jej pomáha nájsť tú správnu polohu a aranže u pesničiek.

Denník Guardian ju označuje za interpretku, osobnostne výrazne vyčnievajúc nad priemer popovej produkcie, a to nielen v danej vekovej kategórii. Máme sa teda na čo tešiť.

Chlöe Howl má dnes, presne týždeň pred RfP, v Londýne svoj prvý samostatný vypredaný koncert čoby headliner, a tak je veľká šanca, že raz budete deťom alebo možno vnúčatám rozprávať: Vtedy, keď sme sa s mamičkou zoznámili na Rock for People v Hradci, sme túto skvelú speváčku videli úplne na začiatku kariéry!

http://www.chloehowl.com/

https://www.facebook.com/chloehowlofficial

https://twitter.com/ChloeHowl

https://soundcloud.com/chloehowl

http://www.youtube.com/user/ChloeHowlVEVO

zdroj: Silvie Marková/Jiří Hlinka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky