NovinkyKam na koncert?Festivaly

Dnes štartuje festival Dance with Air, na ktorom zahrá Peter Nagy aj skupina Chiki-Liki Tu-a!

Už dnes vypukne na letisku v Boleráze pri Trnave maratón zábavy na festivale Dance with Air! Na ploche 10 tisíc štvorcových metrov sa bude šíriť dobrá nálada z jedinečného spojenia vynikajúcej hudby a letectva. Headlinerom festivalu je legendárny Peter Nagy, ktorý so skupinou Indigo odpáli najväčšie hity svojej 30-ročnej kariéry. Publikum roztancujú kapely Chiki-Liki Tu-a, Slobodná Európa, Zóna A, Karpatské chrbáty, Grobiani a Ramones Bratislava. Okrem hudby sa môžete tešiť na letecké atrakcie, chýbať nebude ani možnosť vyhliadkového letu. Brány sa otvorili o 10-tej hodine!

Už dnes štartuje festival Dance with Air! Na letisku v Boleráze zažijete 20-hodinový maratón zábavy, na ktorom vystúpi ikona hudobnej scény Peter Nagy, skupiny Slobodná Európa, Zóna A, Karpatské chrbáty, Grobiani, Ramones Bratislava a kapela Chiki-Liki Tu-a.

DSC_2483Tešíme sa na každý koncert, tento nevynímajúc, najväčšiu radosť máme, keď už stojíme na pódiu. Na Dance with Air ideme hrať po prvýkrát, takže okukneme areál, nasajeme atmosféru a potom sa uvidí. Špeciálne prekvapenia si nechávame na poslednú chvíľu. Dosť nám s tým pomáha publikum, takže podľa konkrétnej situácie vystrájame. Ľudia reagujú väčšinou dosť pozitívne a my sa im snažíme ten pocit vrátiť.“ Vysvetlil Martin Višňovský, spevák a basgitarista skupiny Chiki-Liki Tu-a.

Známa prešovská kapela zabaví publikum hitmi ako „Laska moja desi“, „Monte Carlo“ či skladbami z nového albumu.

„Väčšinu skladieb, ktoré momentálne hrávame sú z nového albumu Slzy tvý mámy, Šedivý a spol.“. Samozrejme do programu vždy zaradíme aj povinné jazdy, preto určite zahráme „Laska moja desi“ a „Monte Carlo“. Robíme to radi, ja si totiž tiež neviem predstaviť, či by som chcel vidieť hrať Black Sabbath bez skladby „Iron man“. Doplnil s úsmevom Martin Višňovský.

Dnes sa návštevníci festivalu môžu okrem hudby tešiť na letecké atrakcie. Na letisku vás čakajú prelety lietadla vládnej letky MV SR, stíhačiek Armády SR či statické ukážky lietadiel s pilotmi a inštruktormi. Chýbať nebude ani možnosť vyhliadkového letu.

DWA5„Lietanie a prelety budú ako hlavná atrakcia fungovať od otvorenia areálu až do súmraku. Aeroklub Bratislava disponuje množstvom motorových aj bezmotorových lietadiel, niektoré budú pripravené ako statické ukážky, ostatné budú striedavo vo vzduchu. Ďalšie stroje predvedú piloti z ostatných aeroklubov. Nebude chýbať ani vrtuľník s možnosťou vyhliadkového letu, ktorý sa minulý rok nezastavil ani na minútu.“ Povedal Juraj Ryban z agentúry Openrock.

Na festivale sa môžete aj občerstviť vo veľkom počte stánkov, vychutnáte si špeciality na grile, kotlíkový guláš a mäsové aj vegetariánske špeciality. Na svoje si prídu aj vyznávači miešaných drinkov či pivných špeciálov. Organizátori sa postarali aj o bezpečnosť návštevníkov.

„Festival na letisku v Boleráze sa rozprestiera na ploche približne 10 tisíc štvorcových metrov. Celý areál je oplotený a prístupný iba z príjazdovej cesty. Väčšina plochy je trávnatá alebo betónová, takže najväčší problém festivalov ako prach či blato v prípade Dance with Air odpadáva. Na festivale bude samozrejme zabezpečená zdravotná starostlivosť, celé podujatie je komunikované s miestnou políciou aj so starostom obce Boleráz. Pripravení budú aj hasiči.“ Doplnil Juraj Ryban z agentúry Openrock.

unnamed (2)Pre milovníkov adrenalínu bude k dispozícii slovenská novinka – simulátor 3G preťaženia. Milovníkov cestovania čaká komentovaná videoprojekcia slovenského cestovateľa a fotografa Viťa Filu. Deti zabaví bábkové divadlo Žužu, úspešný spisovateľ detských knižiek Braňo Jobus či moderátori detskej relácie „Fidlibum“. Na Dance with Air budú tancovať nielen hostia, ale aj bábky z výnimočného projektu Slovenského marionetového divadla s názvom CIRKUS. Veľkolepá zábava bude pokračovať až do rána s Video Oldies party. Na festival bude od 10-tej každú hodinu premávať autobusová kyvadlová doprava zo železničnej stanice Trnava. Podujatie organizuje Združenie Mesto vznešených tónov, Aeroklub Bratislava, MMC a Randal Club v spolupráci s Predpredaj.sk. Vstupenky si môžete zakúpiť na www.predpredaj.sk alebo priamo na mieste v deň konania akcie. Cena vstupeniek na mieste je 15 eur. Dospelí spolu s dieťaťom do 14 rokov majú zvýhodnenú cenu za 12 eur. Všetky informácie nájdete na www.dancewithair.sk

DANCE WITH AIR 23.5. 2015

10:00 – otvorenie brán festivalu

10:00 a počas celého dňa – letecké atrakcie

12:00 – 12:45 Dezorzovo lútkové divadlo – „Cirkus“- Slovenské marionetové divadlo

13:00 – 13:30 Divadlo ŽUŽU – predstavenie pre deti „Ako chrániť prírodu“

13:45 – 14:30 Braňo Jobus a deti

14:45 – 15:30 Dezorzovo lútkové divadlo – „Cirkus“- Slovenské marionetové divadlo

15:45 – 16:45 Viťo Fila: premietanie z cyklu Himalaya a ja – Bhután
17:00 – 17:40 Ramones Bratislava
18:00 – 18:40 Grobiani
19:00 – 19:40 Karpatské Chrbáty
20:00 – 20:40 Zóna A
21:00 – 21:40 Slobodná Európa
22:00 – 22:40 Chiki Liki Tu-a
23:00 – 00:30 Peter Nagy & skupina Indigo
00:30 – 06:00 VIDEO OLDIES DJ´s Roman a Juro

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky