Sziget festivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Arctic Monkeys – ďalší headliner Szigetu!

Iba pred týždňom oznámil Sziget prvé veľké mená tohtoročného festivalu – Kendricka Lamara, Kyga a kapelu Mumford & Sons, koheadlinerov ako napríklad Liam Gallagher, MØ, Bastille – a je tu ďalšia skvelá správa. 14. augusta na Ostrove slobody vystúpi aj indie-rocková hviezda Arctic Monkeys! Do 31. januára 18:00 sú k dispozícii najlacnejšie lístky, cena jednodňovej vstupenky je aktuálne 65 € – www.szigetfestival.com.

Ikonická britská indie rocková kapela Alexa Turnera, Matta Heldersa, Jamieho Cooka a Nickyho O´Malleya sa predstaví na budapeštianskom festivale Sziget . Jedna z najuznávanejších a najobľúbenejších kapiel súčasnej generácie – Arctic Monkeys vznikla v roku 2002 v Sheffielde. Po vydaní debutového albumu Whatever People Say I Am, That´s Whan I´m Not v roku 2006 jej popularita kapely raketovo stúpala. Už ich debut sa stal najrýchlejšie predávajúcim albumom histórie UK chart.

Od toho momentu popularita Arctic Monkeys rástla. Doteraz štyri vydané albumy vychvaľované kritikmi a fanúšikmi, množstvo významných cien a ocenení, pozícia headlinera na Glastonbury festivale či pravidelne prvé priečky svetových hitparád. Arctic Monkey patrí medzi to najlepšie, čo súčasná hudobná scéna ponúka. Na Sziget privezie táto štvorica poctivý anglický indie-rock.

Sziget, ktorý sa tento rok bude konať od 8. do 15. augusta, je jedným z európskych (a svetových) najväčších hudobných a umeleckých festivalov. Počas festivalu sa Óbudai ostrov premení na Ostrov slobody, na ktorý pricestujú Szigeťania z viac ako 100 krajín a spolu si užívajú skvelé koncerty a oslavujú pestrosť kultúry a užívajú si výnimočnú atmosféru Szigetu.

Zoznam potvrdených interpretov ku 29.1. – čoskoro pokračujeme!

Artic Monkeys

Kendrick Lamar
Kygo
Mumford & Sons
Liam Gallagher
Bastille
Lykke Li
The Kooks

Parov Stelar
Kaleo
Zara Larsson
Gogol Bordello
Clean Bandit
Blossoms
Milky Chance
Wolf Alice
Little Dragon
Cigarettes After Sex
Goo Goo Dolls
Fink
Seasick Steve

Above & Beyond
Nothing But Thieves
Slaves
Everything Everything
Lewis Capaldi
Lemaitre
La Femme
AlleFarben
Joe Goddard (live)
UmmetOzcan
Sam Feldt (live)
Jay Hardway
The Him
WhoMadeWho
Shame
Perturbator

Sziget festival je jedným z najlepších, najväčších a najobľúbenejších európskych festivalov. Tohtoročný festival sa bude konať v termíne 8. až 15. august 2018 na krásnom zelenom Ostrove slobody v centre Budapešti.

Sziget ponúka 7 dňovú multi-kultúrnu zábavu – skvelá hudba, kvalitný cirkus, divadlo, vizuálne umenie na každom kroku, šport, pouličná šou, DJovia, ale aj mnoho workshopov, plavba po Dunaji na party lodi, ale aj príjemná pláž a kúpanie v Dunaji. Sziget, Ostrov slobody, ponúka približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami.

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.