FestivalyUprising

Alborosie tribute mixtape je na svete, stiahnuť sa dá zadarmo

Najväčšou hviezdou tohtoročného festivalu Uprising je Alborosie, na Sicílií narodený spevák, ktorý s kolískou reggae spojil svoju dušu, aj svoje telo. Alborosie dostal od organizátorov Uprisingu tribute mixtape, ktorý sprodukoval a namiešal DJ Simple Sample z Ghetto Youths Sound. Pri tvorbe špeciálneho mixu asistoval aj samotný Alborosie. Jeho hudba figuruje aj v novom spote festivalu, ktorý režíroval Branislav Vincze, a nahovoril Tomáš Hafner.

Alborosie znamená teraz pre Európu to isté, ako pred niekoľkými rokmi Gentleman. Pochádza zo Sicílie, z takmer seriálových pomerov: jeho otec bol policajt, brata zabili členovia nepriateľského pouličného gangu. Pred desiatimi rokmi sa presťahoval na Jamajku, priamo do Kingstonu.
Už niekoľko rokov patrí do prvej svetovej ligy. Spolupracoval s množstvom kvalitných mien – na mixtape okrem neho nájdete umelcov ako David Hinds (Steel Pulse), Dennis Brown, Mykal Rose, Shabba Ranks, Queen Latifah, a mnoho iných. Mixtape si môžete stiahnuť úplne zadarmo na linku http://www.uprising.sk/download/alborosie.php

Festival Uprising sa uskutoční 27. a 28. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Dvojdňové vstupenky za zvýhodnenú cenu 23€ sa dajú kúpiť už iba do piatku 13.8., potom sa cena bude zvyšovať na 26€. Na mieste budú stáť vstupenky 29€.

www.uprising.sk

Prečítajte si

Comments are closed.