“Brutálne upbeaty, suverénne rapy a šialené 2000’s autotunes – nové EP Daydream od MEOWLAU X VAL.“ 

Projekt MEOWLAU X VAL sa rozhodol nechaKevina ešte chvíu samého doma a vrátisa v novembri spädo festivalového leta. EP Daydream je doslova patrónom letných koncertov a vaka producentom ako sú FVLCRVM, Subtension a Jureš ška prináša vyzretú zvukovos, brutálne upbeaty, suverénne rapy a šialené 2000’s autotunes. Nechajte sa unies.

Drum’n’bass a pop, alebo už to radšej nazvime Dreampop projekt Meowlau X Val vydáva razantnú odpoveď na EP Nevermind z minulého roka. Ikonického holuba vystriedalo drobné kuriatko, ktoré paradoxne odráža dospievanie projektu, čo sa naplno prejavuje naprieč jednotlivými trackmi. Tie so sebou prinášajú toľko inovácií v experimentovaní so zvukom, breakbeatmi a všetkým – len nie pomalým BPM, že sa poslucháč počas počúvania nemá priestor ani len zamyslieť. To bolo aj cieľom – intenzívny a silný zážitok, atmosféra akoby vystrihnutá z prostredia letných festivalov. EP Daydream je od piatka 3. novembra k dispozícii na Spotify, Apple Music a ďalších streamovacích službách. 


Prvá skladba s názvom ‚Groningen‘, na ktorej sa producentsky podieľal FVLCRVM, symbolicky nesie názov holandského mesta Groningen. Práve tu MEOWLAU X VAL vystúpili v rámci ich prvého medzinárodného showcase festivalu a ani len netušili, že sa do Groningenu vrátia už v januári roku 2024. “Táto lastovička k nám priletela počas jedného z večerov, ktoré sme spoločne trávili v podpalubí nášho krásneho lodného ubytka. Nápad teda vznikol spontánne, nahrali sme si ho na mobil a v Bratislave spolu s Pištom doťukli,“ opísala Laura/Meowlau. S novým programom postavenom najmä na skladbách z nového EP sa do Groningnenu vrátia reprezentovať Slovensko na festivale Eurosonic, na ktorom svoju kariéru odštartovala napr. Dua Lipa.

Na prvé česko-slovenské turné projekt vyrazí vo februári roku 2024. Úplne nová show, špeciálni hudobní hostia, krst platne – na to, a ešte omnoho viac, sa môžu fanúšikovia tešiť hneď v piatich mestách. “Pre nás, ako umelcov, je to ďalší “milestone” moment a tešíme sa, že sa s fanúšikmi podelíme o našu novú hudbu. Sme nadšení z nášho prvého turné a dúfame, že každý, kto sa ho zúčastní, sa bude naplno baviť a odíde s ešte hlbším vzťahom ku kapele MEOWLAU X VAL”,dodala Val.

text: Kristína Guničová
foto: archív Meowlau X Val