NovinkySúťažeRozhovoryKam na koncert?

Prinášame Vám SÚŤAŽ o lístky na koncert OMNIE a rozhovor s ich speváčkou Jennifer Evans van der Haarten

Konečne sa mnohí z nás dočkali vytúženého koncertu holandskej „pagan folk“ legendy OMNIA, ktorý sa uskutoční už TENTO ŠTVRTOK 14. decembra o 20:00 v bratislavskom Majestic Music Clube.
Prinášame Vám možnosť vyhrať 2 lístky na tento koncert!
Stačí, ak spravíš nasledovne – Pridaj sa k nám na našej fb stránke kliknutím na Páči sa mi to https://www.facebook.com/mojamuzikask, do správy nám ešte napíš odpoveď na otázku: Ktorý song od OMNIE máte najradšej? Pripravené sú 2 lístky. Výhercov vyžrebujeme v stredu večer 13.12.2017. Výhercov uverejníme na našej facebook stránke mojamuzika.sk, pridajte sa k nám.
A teraz k sľúbenému rozhovoru.

Prvý krát na Slovensku, aký je to pre vás pocit? Vnímali ste Slovensko a záujem slovenských fanúšikov už predtým?
Sme skutočne nadšení, že môžeme hrať na Slovensku. Nikdy sme na Slovensku neboli, dokonca ani na dovolenke, takže o tejto krajine veľa nevieme, ale veríme, že si stihneme vychutnať aj kúsok z tamojšej kultúry. A ľudia, ktorých v Bratislave stretneme, budú určite úžasní!

Na čo sa na Slovensku najviac tešíte? Aký pocit zo Slovenska celkovo máte?
Milujeme „východnejšie“ časti Európy. Ľudia v týchto krajinách žijú viac spojený s pôvodnou kultúrou a majú oveľa krajšie a srdečnejšie spôsoby v rámci komunikácie s druhými ako v našich častiach. U nás sú ľudia veľmi skazení, veľa sa sťažujú a sú omnoho egocentrickejší. Vždy sme boli očarení úžasnou pohostinnosťou a priateľskosťou našich východnejších priateľov. Cítime sa tam oveľa viac doma, aj keď nehovoríme ich jazykmi.

Pripravili ste si nejaký špeciálny repertoár pre fanúšikov? Bude viacej „keltský“ alebo viac orientovaný na váš posledný album „Prayer“? Alebo to má byť prekvapením?
Zahráme mix piesní, ktoré sme nahrali za posledných 15 rokov. Nikdy sme neboli príliš „keltsktí“ (pokiaľ nemáte na mysli rekonškrukcie starých hymnusov ako môžete počuť na Sine Missione). Naše albumy vždy obsahovali mix prvkov keltského, pohanského, poetického a šamanského „sveta“, pričom tieto prvky z času na čas kombinujeme aj s populárnymi hudobnými štýlmi – o čom sa môžete presvedčiť na našej šou.

Všimli sme si, že poslednú dobu trávite veľa času v hodobnom štúdiu. Pracuje na novom projekte?
Momentálne sme pracovali na veľmi špeciálnom projekte, skladali sme nové skladby z našich starších pesničiek, mixovali sme ich, aranžovali, pridali sme do nich nejaké nové zvuky, to všetko spolu s našim dobrým priateľom Christopherom Juulom z Lava Studia. On je génius. Mal a má na starosti kapely ako Valravn, Heilung alebo Euzen. Veľmi ťažko sa to vysvetľuje, ale sledujte naše profily na sociálnych sieťach, budeme tam o tomto projekte priebežne zverejňovať viac informácií. Zatiaľ môžem povedať, že sa mi to veľmi páči. Myslím, že dosiaľ nikto na svete neurobil nič také.

Po bratislavskom koncerte sa ešte chystáte do Zlína a Prahy. V Prahe ste už minulý rok účinkovali. Aké to bolo? Majú sa vaši fanúšikovia nejako špeciálne pripraviť na koncert?
Ańo, hrali sme zatiaľ len v Prahe, a to v rámci nášho Prayer tour. Bolo to veľmi príjemné. Praha sa mi vždy páčila, takže bol pre mňa veľký zážitok si tam zahrať. Teraz to bude celkom náročné. Z Holandska do Bratislavy totiž budeme cestovať celé dva dni a ďalšie dva dni potom zas naspäť z Prahy. Veľmi sa na všetky koncerty ale tešíme a dosýta si ich vychutnáme. Myslíme, že fanúšikovia sa na naše vystúpenia nemusia nijako špeciálne pripravovať. Len nech uvoľnia svoje zábrany, oslobodia myseľ (“Break your Chains. Free your Mind”) a užijú si spolu s nami skvelú pohanskú párty!

Pár riadkov od organizátorov tejto akcie:
„Každý jeden z vás, ktorý má blízko k prírode, ekológii, starým kultúram, folklóru a ku kvalitnej hudbe by si túto udalosť nemal nechať ujsť. Bude sa jednať naozaj o výnimočnú udalosť, nielen tým, že to bude ich prvý koncert na slovenskej pôde, ale aj preto, že ich hudba je naozaj jedinečný zážitok. Vie Vás preniesť do iných časov a pripomenúť Vám to prírodno, ktoré v sebe každý človek má. Nehovoriac o tom, že ich živelné rytmy vás nenechajú len tak stáť na mieste. OMNIA pôsobí na hudobnej scéne už 20 rokov, preto ak môžete, nepremeškajte túto možnosť vidieť ich naživo, budúci rok budú koncertovať najbližšie iba v ich rodnej zemi, ktorou je Holandsko. Príďte teda si teda 14.12.2017 o 20:00 do Majestic Music Clubu vychutnať niečo, čo ste ešte doteraz nezažili! „

Túto akciu vám prináša RHEA v spolupráci s českou agentúrou MIDGARD STORMS. Lístky si je možné zakúpiť online na: https://goout.net/cs/listky/omnia/uomb/, priamo na mieste v deň podujatia (pokiaľ nebudú vypredané) alebo v Dungeon Pube, kde sa po koncerte bude konať aj tématická Afterpárty s voľným vstupom.
Všetky aktuálne infomácie nájdete vždy na FB stránke udalosti: https://www.facebook.com/events/1936646533232239/ a viac o OMNIA na www.worldofomnia.com . Ďalšie dva koncerty organizuje Midgard Storms v Prahe a Zlíne.

Autor rozhovoru s Jennifer Evans van der Haarten : Andrea Fedorovičová (SITA)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky