PodcastUG

Dodi Košč: V Perversity si ctíme žáner, vidíme sa na koncerte

Dodi Košč zažil svoj posledný live koncert ako návštevník a krstný otec. V prešovskom Stromoradí uviedol do života nový album Awaken od gotikov Gloom. Bolo to v septembri minulého roka a po ňom nasledovalo rušenie všetkých kultúrnych podujatí kvôli pandemickým nariadeniam. Tie trvajú dodnes.

Je možné, že si v lete užijeme podujatia pre maximálne tisíc ľudí, ale nie je to nič oficiálne. Spoločne s Dodim sme sa ale vrátili do koncertnej sály Stromoradia, kde vznikol tento rozhovor pre podcast MojaMuzika Špeciál. Na videu, nájdete ho na konci článku, neuvidíte žiadnu okázalú scénu, žiadne parádne gaučovky. To si necháme na inokedy. Tento diel ostane ako obraz doby, ktorú momentálne žijeme. Vzali sme to pekne od podlahy.

Perversity robia na nových veciach a fanúšikov isto poteší informácia, že nejde o prvú lastovičku, ale kolekciu skladieb. Fungovať na domácej (československej) scéne viac ako 20 rokov, to je veľká vec. Perversity tento rok oslávia 26. Popravde, v našom rozhovore sme sa nevŕtali v minulosti. Zaujímalo ma, na čom reálne robia, ako uvažujú nad novým materiálom a kam sa kapela chce posunúť. Dohoda znela jasne. Otvorenosť. Dodi si dokonca zaobstaral mechanického bubeníka. Volá ho Karol a je veľkou pomocou pri práci na demáčoch. Isto pamätáte ako sme v deväťdesiatkách zatracovali kapely, ktoré čo i len nad tým uvažovali. A čo zatracované albumy, ku ktorým si po rokoch od ich vydania nachádzajú fanúšikovia cestu? Aj také tipy nám Dodi naservíroval.

Dodi Košč Perversity Podcast MojaMuzika

Nedalo sa opomenúť kapely ako Morbid Angel, Cannibal Corpse alebo Gojira. Veď aj nedávno niektorým metalovým velikánom vyšli kvalitné, nové single. Dodi pozná death metal dokonale. Roky otvorene priznáva, že Metallicu nesleduje a Gojiru videl prvýkrát ako neznáme meno na plagáte v 2004. Viac už neprezradím. Nech sa páči, „Podcast MojaMuzika Špeciál“ si môžete vypočuť na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts alebo Anchor.fm.

Tento špeciál vznikol aj vďaka hudobnému klubu Stromoradie, pre ktoré Chiki liki tu-a zahájili minulý týždeň kampaň na udržanie sa nad vodou. Ak ti je tento priestor sympatický, isto si vyberieš z niektorej odmeny na podpor.stromoradie.sk. Našimi partnermi sú tiež Asociácia Hudobných Klubov Slovenska (AHKS) a cykloščítače MyBikeCounter.com.

Pokiaľ neholduješ audiu a uprednostňuješ video, daj nám odber na Youtube kanál MojaMuzika. A teraz sa pohodlne usaď a pusti si náš rozhovor.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Podcast