NovinkyKam na koncert?

ZZ TOP – čo budú hrať v Bratislave?

ZZ Top 2009Legendy južanského rocku smerujú do Európy! Skupina ZZ Top využíva september na muzicírovanie po amerických mestách, potom v októbri zamieri na opačnú stranu Atlantiku. V rámci jesenného koncertného turné sa texaskí bradáči zastavia aj na Slovensku. Štrnásteho októbra odohrajú svoj prvý koncert na našej pôde. Fanúšikovia si ich môžu vychutnať v bratislavskej Sibamac Aréne.

Súčasné koncertovanie ZZ Top po Spojených štátoch je akýmsi pozostatkom pôvodných plánov. Podľa pôvodného programu mali totiž koncertovať spolu so skupinou Aerosmith. Jej spevák Steven Tyler však šiesteho augusta spadol z pódia, takže Aerosmith svoje vystúpenia museli zrušiť. ZZ Top to však ťahajú ďalej.

Vďaka americkým fanúšikom sa už dnes dá odhadnúť, čo zahrajú bradatí rockeri na bratislavskom koncerte. Zrejme to bude mix starých, osvedčených hitov a novších kúskov. Chýbať určite nebudú také pecky ako Cheap Sunglasses, Legs alebo Gimme All Your Lovin’. Znalci sa môžu tešiť aj na Jesus Just Left Chicago, I Need You Tonight, či Waitin’ For The Bus. Celý koncert by mal obsahovať 18 skladieb, vrátane prídavkov. Je ale možné, že fanúšikovia dokážu ZZ Top vybičovať k vyšším výkonom.

Na bratislavskom koncerte sa možno milovníci poctivého rocku dočkajú aj prekvapení. ZZ Top totiž v jednom rozhovore prezradili, že v zozname skladieb pre každé vystúpenie majú vždy zopár otáznikov. Tam zaraďujú veci, na ktoré práve majú chuť. Všetci traja dajú hlavy dokopy a tesne pred koncertom sa dohodnú, čo vlastne zahrajú. Na americkom turné tak zneli klasické songy z repertoáru Jimiho Hendrixa alebo rokenrolové štandardy z 50-tych rokov.

V prípade ZZ Top platí, že nech hrajú čokoľvek, vždy je to veľký zážitok. Na Slovensku sa o tom presvedčíme 14. októbra v bratislavskej Sibamac Aréne. Vstupenky sú k dispozícii na www.ticketportal.sk.

informácie poskytlausporiadateľská agentúra Vivien.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky