Novinky

Zväz autorov a interprétov populárnej hudby odovzdá hudobné ceny, pozrite si nominácie!

Aj Slovensko má svoje hudobné ceny „Grammy“! Ocenenia v ôsmich kategóriách odovzdá Zväz autorov a interprétov populárnej hudby. Na sošky mikrofónov sa interpreti, skupiny, rádiá či kluby môžu tešiť 13. februára 2014 v legendárnom V-klube na námestí SNP v Bratislave. Už teraz sú známe nominácie, o ktorých rozhodovali členovia ZAI a ďalší autori a interpreti.

Naši hudobníci sa dočkali ocenení! Ceny v ôsmich kategóriách odovzdá Zväz autorov a interprétov populárnej hudby. Na sošky mikrofónov sa interpreti, skupiny, rádiá či kluby môžu tešiť 13. februára 2014 v legendárnom V-klube na námestí SNP v Bratislave.

„ZAI ako občianske profesné združenie sa rozhodol opätovne oceniť svojich partnerov na hudobnom trhu, ktorí najväčšou mierou prispievajú ku jeho kultivovaniu. Ceny v tejto podobe sa budú odovzdávať po druhý krát, pričom pribudli aj tri kategorie Album roka, Skupina resp. Interprét roka a Objav roka, ktoré ZAI oceňoval v rokoch 1990 až 2000 v rámci svojich výročných cien, tzv. slovenské Grammy.“ Vysvetľuje predseda Rady ZAI Martin Sarvaš.

O držiteľoch cien rozhodujú členovia ZAI a ďalší autori a interpreti. ZAI udelí ceny celkovo v ôsmich kategóriách: Rozhlasová stanica roka, Hudobný redaktor roka, Festival roka, Usporiadateľ roka a Klub roka. K týmto kategóriám pribudli tento rok tri nové: Album roka, Interpret roka a objav roka. Z nominácií teraz do 21.januára autori a interpréti vyberú víťazov jednotlivých kategórií.

„Našim cieľom je zmapovať dianie v oblasti prezentácie hudby v éteri, ale aj v oblasti živého koncertovania, nakoľko rozsiahla sieť klubov a festivalov dnes tvorí životodarné podhubie pre hudobnú produkciu. Muzikanti chcú takto vyjadriť rešpekt dobrým partnerom, ktorí im rozumejú a podporujú ich v ich tvorbe, či už sú to redaktori a moderátori rozhlasových staníc alebo usporiadatelia koncertov a festivalov, či majitelia klubov. Autori a interpréti tiež ocenia najvýznamnejšie počiny svojich kolegov za uplynulý rok.“ Dodáva Martin Sarvaš.

Pri tejto príležitosti udelí ZAI aj Cenu za dlhodobú,  celoživotnú podporu slovenskej hudby v médiách. O jej držitelovi rozhodne Rada ZAI na základe návrhov členov. Na sošky mikrofónov sa interpreti, skupiny, rádiá či kluby môžu tešiť 13.februára 2014. Členovia a priaznivci ZAI, ale aj novinári a interpreti a stretnú v legendárnom V-klube na námestí SNP v Bratislave. V roku 2012 získalo Rádio Aligátor ocenenia Rozhlasová stanica roka, Majestic Music club Klub roka  a festival Topfest sa stal Festivalom roka. Usporiadateľmi roka sa stali: Dušan Drobný – agentúra Duna a Tibor Zelenay – agentúra Blue Note. Ako Hudobného redaktora roka ocenil ZAI Romana Bomboša z RTVS. Cenu za celoživotnú podporu slovenskej hudby v médiách získal Pavol Zelenay. O histórii ZAI sa dozviete viac na www.zai.eu.sk, kde nájdete aj všetky tohtoročné nominácie.

Nominácie za rok 2013

Rozhlasová stanica roka

Rádio Max Nitra

Rádio Regina RTVS SR

Rádio Rocková republika Bratislava

Rádio Slovensko RTVS SR

Rádio VIVA  SR

Hudobný redaktor roka

Roman Bomboš RTVS

Vlado Franc RTVS

Soňa Horňáková RTVS

Rasťo Očenáš Rocková republika

Usporiadateľ roka

Dušan Drobný Agentúra Duna Piešťany

Rudolf Hošna Ateliér Babylon Bratislava

Tibor Zelenay Blue Note Nové Mesto nad Váhom

Festival roka

Červeník Fest   Červeník

Pohoda Trenčín

Slížovica Nitra

Topfest Piešťany

Klub roka

Ateliér Babylon Bratislava

Blue Note Nové Mesto nad Váhom

Nová Pekáreň Nitra

Album roka

HEX Všetko najlepšie

Horkýže Slíže St Mary Huanaganja

Jana Kirschner Moruša Biela

Richard Müller a Fragile Hlasy

Zuzana Smatanová Momenty 2003 – 2013

Interprét roka/skupina roka

Celeste Buckingham

HEX

Horkýže Slíže

IMT Smile

Jana Kirschner

Zuzana Smatanová

Objav roka

Bijouterrier

Korben Dallas

Sima Martausová

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky