NovinkyKam na koncert?

Zrodený v Londýne, pokrstený na Vltave a jeho kmotrom sa stal Pete Brown z legendárnej skupiny Cream.

Najnovší album MIRO Mira Žbirky nahraný v londýnskom štúdiu Abbey Road vzbudilo obrovský záujem a má skvelé odozvy nie len od fanúšikov, ale i od hudobných kritikov.

Krst prebehol na rieke Vltava, v pražskom klube JazzDock, v utorok 13. októbra a Miro Žbirka na ňom rovno prevzal i Zlatú dosku.

Kmotrom sa stal legendárny beatnik a člen skupiny Cream Pete Brown, ktorý je zároveň autorom všetkých anglických textov. Pozvanie prijali i producent Rob Cass a gitarista Pearse MacIntyre, obaja zo Štúdia Abbey Road.

Slávnostný utorkový večer 13. 10. v pražskom Jazz Docku patril všetkým spolupracovníkom Mira Žbirky. Odštartoval projekciu klipov mapujúce príbeh vzniku albumu. Od Love Shines (2013), ktorá bola prvou skladbou, ktorú nahral v Abbey Road, cez filmovú Fair Play (2014), dokumentárny Morning Sun, Evening Star Prišla z Londýna a obe aktuálne videa Live a premiérový All My Days. Pod poslednými tromi je ako režisér, kameraman a scenárista podpísaný Žbirkov syn David.

TZ 13_10_JazzDock, foto Tomas MartinekPrítomní si mohli vychutnať tiež exkluzívny koncertný set Peta Browna a Malcolma Brucea, syna basgitaristu skupiny Cream Jacka Brucea. Večer vyvrcholil spoločným koncertom Mira Žbirky, jeho českej kapely spolu s britskými hosťami.

Tento unikátny koncert v rovnakom obsadení a so slovenským krstom sa odohral 15.10. v bratislavskom Véčku.

Mira Žbirku môžete tento rok naživo vidieť už iba behom jediného, avšak veľmi zaujímavého charitatívneho koncertu v prospech Nadačního fondu Janele spolu s Liborom Peškem, Adrianom Kokošom a so Slovenskými symfonikmi (Velký sál Lucerny, 5. novembra). V predpredaji TicketPro sú k dispozícii už iba vstupenky na státie.

Pre jeseň budúceho roku sa chystá turné k novej doske, vstupenky už sú v sieťach TicketArt a Ticketportal:

16. 9. 2016         Praha, Tipsport Arena, vstupenky je možné kúpiť T

18. 9. 2016         Ostrava, Ostrava Aréna, vstupenky je možné kúpiť TU

Pre aktualizované informácie sledujte webové stránky www.zbirka.cz, facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka a web k turné http://www.roadtoabbeyroad.cz.

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky