Novinky

Zomrel výnimočný moderátor a neúnavný podporovateľ slovenskej hudby Julo Viršík

Julo Viršík – výnimočný rádiový moderátor a neúnavný podporovateľ slovenskej hudby zomrel 26.mája 2021 vo veku 56 rokov. Jeho vklad do nášho rádiového a hudobného biznisu je veľmi významý. Oslovil veľkú časť viac ako jednej generácie poslucháčov a výrazne pomáhal pri zviditeľňovaní  a „spočuteľňovaní“ mnohých hudobníkov, ktorí na našu scénu nastupovali postupne od deväťdesiatych rokov.

V rádiu začal moderovať a vytvárať programy už na vysokej škole. Od IRŠ, cez Pozor zákruta! a Rádio Elán v Slovenskom rozhlase sa najvýraznejšie presadil v rádiu Rock FM. Jeho nezameniteľný hlas a štýl moderovania, ktorý často balansoval na hranici možného z neho v 90. rokoch urobil hviezdu, ktorú ľudia dychtivo počúvali a s napätím čakali, čo zas „zatne“. Popri tom však aj intenzívne vnímali hudbu, ktorú im prezentoval. Stal sa tak jedným z prvých mienkotvorných objavovateľov a šíriteľov nových hitov. O jeho vtedajšom dosahu na poslucháčov svedčí aj to, že dokázal doslova „zmagoriť“ Slovensko Mandarinkou Darinkou, či skladbou Nesneží a jeho hlášky „zľudoveli“. Po Rock FM rádiu pokračoval v rádiu Koliba (neskôr Okey), na chvíľu sa vrátil do Slovenského rozhlasu, kde pripravoval program Naša hudba a potom prešiel do rádia Expres, kde obnovil svoju kultovú hitparádu Twenty-five a tešil poslucháčov každý víkend až doteraz.

Aj iné jeho aktivity obklopovala hudba. Organizoval letné festivaly, na ktorých okrem veľkých mien našej scény dostávali vždy veľký priestor aj začínajúce kapely a speváci. Ako veľmi vtipný porotca u nás rozbiehal Superstar, podieľal sa na mnohých turné našich hviezd a stihol aj mnoho iného. Ja som sa s ním spoznal už na začiatku deväťdesiatych rokov. Spájali nás hudba a rádio. Odvtedy sme spolu mhohokrát spolupracovali na rôznych projektoch. Bol to veľmi kreatívny, vtipný, veselý, rozhľadený človek, s ktorým sa dalo rozprávať o čomkoľvek. Vždy s ním bolo veľmi veselo a preto je teraz veľmi smutné, že si musíme zvykať na to, že sa o ňom dá hovoriť už iba v minulom čase. Bude mi veľmi chýbať. Verím, že nielen mne…

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky