NovinkyKam na koncert?

Zažite Leto v parku pod gaštanmi s Janou Kirschner a pesničkami z moruší!

Jedným z headlinerov festivalu Leto v parku bude aj slovenská speváčka Jana Kirschner, ktorá svojim koncertom 29. júla o 19:30 hod. otvorí jeho ďalší ročník v Kasárňach/Kulturparku Skôr, ako sa jej priaznivci započúvajú do jej známych i nových piesní, sa predstaví maďarská skupina Blahalousiana, ktorá mieša muziku šesťdesiatych rokov, súčasnú indie scénu a pesničkárske postupy z amerického juhu a vytvára atraktívny hudobný kokteil.

Potom už pódium v areáli parku bude patriť speváčke, skladateľke a niekoľkonásobnej držiteľke hudobných ocenení Jane Kirschner, ktorú netreba zvlášť predstavovať, pretože jej popularita dávno presiahla aj hranice Slovenska. Úspech jej priniesol jej druhý album V cudzom meste, za ktorý jej boli udelené ceny hudobnej akadémie Aurel v kategóriách Umelec roka a Album roka. V roku 1999 vyhrala prvý raz v ankete Zlatý slávik v kategórii Speváčka roka a v ďalších rokoch ešte štyrikrát. Ocenenia dostáva aj na poli alternatívnej scény v rámci Radio_Head Awards.

Jana Kirschner je označovaná ako prvá dáma slovenského popu, ale neskoršími nahrávkami získala uznanie aj prekročením žánrových hraníc a experimentovaním s folkom, moderným pesničkárstvom či elektronikou. Komerčný úspech zaznamenala aj v Českej republike, kde spolupracovala s Mirom Žbirkom, Michalom HoráčkomPetrom Hapkom na albume Mohlo by tu být i líp. O sólovú kariéru sa pokúsila tiež vo Veľkej Británii.

Svoje debutové CD vydala v roku 1998 ako sedemnásťročná. Odvtedy má na svojom konte ďalších deväť albumov. Najnovšie sú Moruša: BielaMoruša: Čierna. Postupne v nej zrela idea remixového diela, ktoré by prepájalo obidve Moruše. Tie sa opäť prebúdzajú k životu vďaka silnej medzinárodnej zostave hudobných producentov zo strednej Európy. Úplne nový album je vyskladaný z 12 trackov. Vyšiel na jeseň minulého roka.

S vzácnym hosťom festivalu sa jej fanúšikovia síce nestretnú pod morušou, ale pod gaštanmi v areáli parku, ale pesničky z moruší isto potešia návštevníkov, ktorí si nenechajú ujsť jedinečnú príležitosť vidieť Janu Kirschner na vlastné oči a hlavne počuť na vlastné uši a zažiť nevšednú letnú atmosféru koncertu s interpretkou, ktorá patrí medzi top slovenských spevákov.

Informácie redakcii poskytol  Peter Hornung  z K13.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky