NovinkyKam na koncert?

Za hodinu vypredaný bratislavský koncert, akustické turné a platinová platňa – HEX sú prvoligová skupina!

Skvelá atmosféra, preplnený klub a skupina Hex v najlepšej forme! Tak odštartovali HEXáci v Bratislave KEĎ SME SAMI ACOUSTIC TOUR. Chalani zahrali najväčšie hity Keď sme sami“ či „Nikdy nebolo lepšie“ v nových akustických aranžmánoch. Za predaj výberového albumu “VŠETKO NAJLEPŠIE 2013 – 1992” si HEX prevzali platinovú platňu! Fanúšikovia, ktorí sa dostali na exkluzívny koncert v bratislavskom Gorila.sk/Urban Space, boli nadšení!

Bratislavská skupina HEX je vo forme ako nikdy predtým!  Dokázala to na exkluzívnom koncerte v Bratislave, ktorým odštartovala akustické turné KEĎ SME SAMI ACOUSTIC TOUR.

„Priznám sa, že som mal po veľmi dlhom čase trému. Pre mňa ako človeka, ktorý na pódiu komunikuje s divákmi, je akustický koncert výzvou. Fanúšikovia sú úplne blízko a sledujú všetko. Ale podarilo sa nám ich získať a interakcia bola výborná. Takže môžeme vyraziť na koncerty po Slovensku.“ Priznal basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

20140415_109Atmosféra v bratislavskom Gorila.sk/Urban Space bola úžasná! Koncert si užili len vyvolení fanúšikovia. Do predaja sa dostalo len 50 vstupeniek, ktoré boli za hodinu vypredané. Ďalších 50 vstupeniek sa dalo vyhrať v špeciálnych súťažiach. HEX sa objavili rozšírenej zostave, zahral si s nimi hráč na klávesoch a akordeóne Mišo Veselský zo skupiny Vetroplach. Hity  „Keď sme sami“, „V piatok podvečer“ či „Nikdy nebolo lepšie“ spievala celá sála.                          

„Veľa sme cvičili a teda som bol z toho procesu nabudený. Unplugged koncert je náročnejší. Snažil som sa viac intonovať a lepšie frázovať. Idea akustického hrania mi napadla koncom roka 2013, potom, čo sme si to s chalanmi párkrát  vyskúšali. Páčila sa mi tá voľnosť, možnosť meniť piesne za jazdy a iné tempo koncertu.“ Konštatoval spevák Peter „Ďuďo“ Dudák.

20140415_209HEXáci vyrážajú na akustické turné po prvýkrát v histórii! S KEĎ SME SAMI ACOUSTIC TOUR zavítajú do 8-ich miest od Levíc až po Michalovce.

„Pre mňa akustické hranie  znamenalo tvrdú prípravu, pretože na akustickej gitare všetko dokonale počuť. Mal som teda väčší rešpekt a musel som sa viac sústrediť.  Teším sa na ďalšie koncerty turné.“ Teší sa gitarista Martin „Fefe“ Žúži.

„Hrať na cajone je niečo úplne iné. Musím si na to zvyknúť a zosúladiť pravú a ľavú ruku. Mozole zatiaľ nemám, ale napuchol mi malíček. Keďže sme stále skúšali, nemal čas odpuchnúť.“ So smiechom prezradil bubeník Tibor „Tybyke“ Szabados.

Na úvodnom koncerte turné si chalani prevzali platinovú platňu za predaj výberového albumu VŠETKO NAJLEPŠIE 2013 – 1992. Výberovka vo forme knihy plná raritných fotografií je zhrnutím doterajšej cesty HEXu z pera Janka Trstenského. Z nej pochádza aj mehagit „Keď sme sami“, ktorý sa stal najhranejšou slovenskou skladbou roka.

20140415_099Z vysokého predaja knihy a dvojCD sa teším. Znamená to, že ľudia o nás stále majú záujem a že oslovujeme aj nových mladších fanúšikov. Jednoducho Hex žije!” Teší sa spevák Ďuďo.

„Platinová platňa pre nás znamená veľmi veľa. Znamená to, že naši fanúšikovia sú ochotní aj v týchto časoch sťahovania hudby, kúpiť si naše CD. Hudba nás stále nesmierne baví, je to náš život. Veríme, že to aj ľudia cítia s nami. Vždy sme boli normálni chalani a to nám aj zostalo. Tešíme sa na turné a na ľudí, ktorí majú radi naše pesničky a nás…” Prezradil Yxo.

HEXáci si na turné berú tričká, CD-čka a knižky VŠETKO NAJLEPŠIE, ktoré budú po každom koncerte podpisovať. Nenechajte si ujsť unikátne KEĎ SME SAMI ACOUSTIC TOUR 2014, vstupenky sú dostupné na www.predpredaj.sk a v miestnych pokladniach.

KEĎ SME SAMI ACOUSTIC TOUR 2014

24.4.       Banská Bystrica – hotel LUX

25.4.       Žarnovica – Alžbetka

26.4.       Levice /Rybník/ – Miami Club

21.5.       Nové Mesto nad Váhom- Blue Note

22.5.       Poprad -Cafe Razy

27.5.       Brezno – klub Sirius

28.5.       Košice – Ges club

29.5.       Michalovce – Veľká sála MsKS

zdroj: Nora Krchňáková

foto: René Miko

20140415_25420140415_24820140415_22120140415_20420140415_18820140415_097

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky