Novinky

Skupina Wet Leg, ktorá vystúpi na festivale Pohoda, získala dve ocenenia Grammy

Britská skupina z ostrova Isle of Wight Wet Leg, ktorá sa v júli predstaví aj na Pohode, získala dnes v noci dve ceny Grammy. Zo štyroch nominácií premenili na výhru polovicu z nich.

Americká Národná akadémia hudobného umenia a vied ocenila ich rovnomenný debutový album Wet Leg, ktorý sa stal Najlepším alternatívnym hudobným albumom za rok 2022. V tejto kategórii porazili také mená, ako Arcade Fire (WE), Björk (Fossora), Big Thief (Dragon New Warm Mountain I Believe in You) a Yeah Yeah Yeahs (Cool It Down).

V skutočnosti medzi dvanástimi skladbami albumu Wet Leg neexistujú žiadne výplne alebo skipperi, ako sa im v digitálnom veku hovorí. Namiesto toho duo Rhian Teasdale a Hester Chambers vytvorilo jeden z najkrajších debutových albumov 21. storočia a po ich jedinom turné získalo (aspoň vo Veľkej Británii) status headlinerov,“ hodnotí ich album server Under the Radar.

Druhú sošku zlatého gramofónu získali Wet Leg za ich debutový singel Chaise Longue, ktorý bol vyhlásený za Najlepší alternatívny výkon uplynulého roka. Okrem nich boli v tejto kategórii nominovaní Arctic Monkeys (“There’d Better Be a Mirrorball”), Florence and the Machine (“King”), Big Thief (“Certainty”) a Yeah Yeah Yeahs (“Spitting Off the Edge of the World”).

Okrem týchto dvoch kategórií, ktoré Wet Leg vyhrali, boli nominovaní aj na Objav a Nahrávku roka, ktorá sa udeľuje za spracovanie a mastering albumu.

Skupina Wet Leg môže svoj úspech ešte znásobiť, keďže je nominovaná aj na Brit Awards a to v kategóriách Skupina roka, Nováčik roka, Album roka a Najlepší rockový alebo alternatívny počin roka. Ocenenia Brit Awards sa budú udeľovať už túto sobotu.

zdroj: Lukáš „grešško“ Grešš
foto: Hollie Fernando

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky