NovinkyDivadloKam na koncert?

WEST SIDE STORY – najslávnejší muzikál všetkých čias v originálnej verzii

Medzinárodne oslavovaná produkcia West Side Story je opäť na svetovom turné.

Slovenské publikum má jedinečnú príležitosť po prvý krát v Bratislave vidieť tento svetovo preslávený unikát v originálnej podobe, v pôvodnom znení a s hviezdnym Broadwayským obsadením, a to pri príležitosti 100. výročia troch jeho tvorcov.

Večný príbeh zakázanej lásky na motívy Romea a Júlie zasadený do ulíc západného New Yorku znovu ožíva!

Uvedenie muzikálu West Side Story na Broadwayi v roku 1957 kompletne prepísalo históriu muzikálového divadla a okamžite sa stalo jedným z najúspešnejších a najobľúbenejších muzikálov všetkých čias. Odvtedy sa hrá nepretržite na javiskách po celom svete. Ani po 60 rokoch neprestáva táto Broadwayská klasika, plná nesmrteľných hitov Leonarda Bernsteina (“Maria”, “Tonight”, “Somewhere”, “America”, či “I Feel Pretty”) fascinovať divákov po celom svete.

Na Slovensku ho po prvý raz uviedlo Divadlo Nová scéna pred bezmála 40 rokmi. Uvedenie  u  nás  podliehalo  prísnemu  a  častokrát  až  absurdnému  dozoru  cenzúry, preklad bol veľmi pozorne upravovaný v snahe zamedziť šíreniu amerického spôsobu života.

Muzikál West Side Story sa stal jedným z najúspešnejších titulov na Broadwayi a v roku 1961 sa dočkal aj filmového spracovania. V réžii Jeroma Robbinsa a Roberta Wisa film slávil  triumfálny úspech a získal 10 Oskarov, okrem iného za najlepší film, réžiu, vedľajšie roly, výpravu, strih či hudbu.

Cenami ovenčená a kritikou cenená West Side Story – The Broadway Classic je jediná produkcia, v ktorej sa snúbia všetky prvky pôvodného naštudovania tohto muzikálu – originálnu choreografiu Jeroma Robbinsa, dojemné libreto Stephena Sondheima a neprekonateľnú hudbu Leonarda Bernsteina. V sezóne 2016/2017 sa diváci dočkajú nového naštudovania tejto nesmrteľnej klasiky v réžii Joey McKneelyho, ktorý je držiteľom dvoch nominácií prestížnej ceny Tony Award v kategórii Najlepší choreograf. Toto nové naštudovanie si kladie za cieľ osláviť sté výročie jeho tvorcov, pod názvom WEST SIDE STORY – Centennial Jublilee Production.

Viac info: www.westsidestory.de

https://www.facebook.com/WestSideStoryOfficial/

www.xl.sk

31.3.-02.04. 2017 – Incheba Expo Arena Bratislava

Vstupenky na www.xl.sk v predaji od 12.8.2016, 10:00 hod.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky