NovinkyReportáže

Wanastowi Vjecy prvýkrát v Košiciach

Česká skupina Wanastowi Vjecy sa 30.4.2012 predstavila na Slovensku. V rámci turné k albumu Letíme na Wenuši odohrali koncert v košickej Hale Cassosport a to po prvýkrát v histórií kapely. Zaujímavosťou turné je, že skladby si naň mohli vybrať samotní priaznivci.

Na scéne pôsobia skoro 25 rokov, no kapela bola vždy, iba vedľajším projektom Roberta Kodyma, ktorý súvisle hrával aj v skupine Lucie. Odkedy Lucie nefungujú, môže sa Robert Kodym naplno venovať Wanastowi Vjecy. Tak na svet vyšiel album Letíme na Wenuši, ktorého názov nesie aj práve prebiehajúce turné.

Fanúšikov potešili, nielen novinky z aktuálnej nahrávky, ale samozrejme i staršie hity a to: Tak mi to teda nandey, Nahá, Andělé, Sbírka zvadlejch růží, Lži, sex a prachy alebo Bedna od whisky. Záujem vyvolali aj hity skupiny Lucie, v ktorej frontman Robert Kodym pôsobil. Veľkým ťahákom koncertu sa stal skvelý zvuk, ktorý zaplnil halu Cassosport, a tak o audio zážitok nebolo núdze. Skupina si so sebou doviezla množstvo svetiel, obrovské led obrazovky, na ktorých prebiehala vopred pripravená videoprojekcia. To všetko doplnila efektná ohňová šou, z ktorej bolo fanúšikom horúco, nie len v predných radoch. Zdá sa, že Wanastowi Vjecy v rámci turné, nepodcenili žiadny detail. Po aktuálnom turné sa vraj skupina vyberie na letné festivaly, čo predtým nikdy neurobila. Naplánovaných na tento rok má asi desať vystúpení.

text: Paľo Dráb

foto: Paľo Dráb, Miška Zelemová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky