Novinky

Vypočujte si nové EP Daydream od Meowlau X Val

Bratislava 3. novembra 2023 – Projekt MEOWLAU X VAL sa rozhodol nechať Kevina ešte chvíľu samého doma a vrátiť sa v novembri späť do festivalového leta. EP Daydream je doslova patrónom letných koncertov a vďaka producentom ako sú FVLCRVM, Subtension a Jureš Líška prináša vyzretú zvukovosť, brutálne upbeaty, suverénne rapy a šialené 2000’s autotunes. Nechajte sa uniesť.

DRUM’N’BASS&POP, alebo už to radšej nazvime Dreampop projekt MEOWLAU XVAL vydáva razantnú odpoveď na EP Nevermind z minulého roka. Ikonického holuba vystriedalo drobné kuriatko, ktoré paradoxne odráža dospievanie projektu, čo sa naplno prejavuje naprieč jednotlivými trackmi. Tie so sebou prinášajú toľko inovácií v experimentovaní so zvukom, breakbeatmi a všetkým – len nie pomalým BPM, že sa poslucháč počas počúvania nemá priestor ani len zamyslieť. To bolo aj cieľom – intenzívny a silný zážitok, atmosféra akoby vystrihnutá z prostredia letných festivalov. EP Daydream je od dnešného dňa (3.11.2023) k dispozícii na Spotify, Apple Music a ďalších streamovacích službách.

Prvá skladba s názvom ‚Groningen‘, na ktorej sa producentsky podieľal FVLCRVM, symbolicky nesienázov holandského mesta Groningen. Práve tu MEOWLAU X VAL vystúpili v rámci ich prvého medzinárodného showcase festivalu a ani len netušili, že sa do Groningenu vrátia už v januári roku 2024. “Táto lastovička k nám priletela počas jedného z večerov, ktoré sme spoločne trávili v podpalubí nášho krásneho lodného ubytka. Nápad teda vznikol spontánne, nahrali sme si ho na mobil a v Bratislave spolu s Pištom doťukli.“ opísala Laura/Meowlau. S novým programom postavenom najmä na skladbách z nového EP sa do Groningnenu vrátia reprezentovať Slovensko nafestivale Eurosonic, na ktorom svoju kariéru odštartovala napr. Dua Lipa.

Na prvé česko-slovenské turné projekt vyrazí vo februári roku 2024. Úplne nová show, špeciálni hudobní hostia, krst platne – na to, a ešte omnoho viac, sa môžu fanúšikovia tešiť hneď v piatich mestách. “Pre nás, ako umelcov, je to ďalší “milestone” moment a tešíme sa, že sa s fanúšikmi podelíme o našu novú hudbu. Sme nadšení z nášho prvého turné a dúfame, že každý, kto sa ho zúčastní, sa bude naplno baviť a odíde s ešte hlbším vzťahom ku kapele MEOWLAU X VAL”. dodala Val.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky