NovinkyKam na koncert?

Vychádza tretí autorský projekt Onřeje Škocha – Prší na habry.

Vychádza tretí autorský projekt Ondřeje Škocha Prší na habry. Zhudobnené básne Suzanne Renaud, manželky Bohuslava Reynka. Krst spojený s koncertom prebehne 20. 6. od 18:00 v Paláci Akropolis.

CD Prší na Habryje v poradí tretím autorským projektom hudobníka Ondřeja Škocha predstavujúcim zhudobnené básne francúzskej poetky Suzanne Renaud, manželky básnika a grafika Bohuslava Reynka.

Rovnako ako pri predchádzajúcich projektoch všetky básne v preklade Alici Škochovej. Album pokračuje v línii predchádzajúcej dosky První sníh“, prichádza však so špeciálnym hosťom slovenskou pesničkárkou Zuzanou Homolovou. Malou ukážkou je videoklip k piesni Houby.

CD Prší na Habrybude pokrstené počas koncertu v pražskom Paláci Akropolis v piatok 20. júna od 18:00, na mieste bude k dispozícii aj detský kútik.

Rytmickú sekciu opäť vytvorili poprední českí jazzoví hudobníci Jan Linhart (bicie) a Petr Tichý (kontrabas). Na indická tabla, didgeridoo a udu bol Tomáš Reindl, na cajon perkusionista Tokhi.

Produkcia dosky sa okrem Ondřeje a Štěpána Škochových opäť ujal Darek Král, skladateľ divadelný hudby, ktorý na dosku zároveň nahral klavír a klávesy. Rovnako ako predchádzajúce albumy bolo aj „Prší na hraby“ natočené v štúdiu All Senses Production Štefana Škocha.

Špeciálny hosť Zuzana Homolová, ktorá sa preslávila najmä ako interpretka ľudových balád, má na svojom konte spoluprácu s významnými hudobníkmi, ako je Vladimír Merta, Jiří Stivín či Vlastimil Redl. Jej album „tvojej duši zahynutia nedám“ bolo ocenené cenou slovenského akadémie AUREL 2005 v kategórii Word music. V súčasnej dobe pôsobí spolu s gitaristom Milošom Železňák a huslistom Samo Smotanou v zoskupení nazvanom Trojka Zuzany Homolová.

Autor dosky Ondřej Škoch, gitarista a skladateľ, absolvoval na Konzervatóriu a vyššej odbornej škole Jaroslava Ježka v odbore jazzová gitara a kompozície Ako gitarista a skladateľ pôsobil v hudobných zoskupeniach najrôznejších žánrov: Manon 15, Marcipán, Šum svište, Vesna Cáceres, Tam Tam Orchestra. Od roku 2001 do súčasnej doby zaberá post basgitaristu poprockovej kapely Chinaski.

Track list:

1) Prší na habry

2) Houby

3) Nokturno

4) Naslouchám do temnoty

5) Barokní obraz

6) Hejno vran

7) Marnost

8) Tvůj život

9) Ruka/La main

10) Veronika

Hudba: Ondřej Škoch / Hudební produkce: Ondřej Škoch, Darek Král, Štěpán Škoch / Studio: All Senses Production

Obsazení:

Ondřej Škoch – Kytary, baskytara, zpěv, sampling

Štěpán Škoch – Soprán saxofon, flétny, percuse

Darek Král – Klavír, Hammond, Rhode, Synth.

Petr Tichý – Kontrabas

Jan Linhart – Bicí

Hosté:

Zuzana Homolová – zpěv

Tomáš Reindl – Tabla, Udu, Praklarinet, perkuse

Tokhi – Cajon

Mařenka Tichá – Cello

zdroj: Johana Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky