Novinky

Vratko z Inekafe objavil kapelu, ktorá má gule

„Po dlhých rokoch, keď som mal pocit, že sa na tejto scéne už nič nedeje, sa mi táto kapela naozaj zapáčila,“ povedal na krste debutového albumu Planéta šťastie kapely Známe Tváre jeho krstný otec Vratko Rohoň z Inekafe. „Keď som sa pred naším turné dozvedel o existencii tejto kapely, vypočul som si ju a povedal som si jednu vec. Preto som dnes tu a preto CD pokrstím: Táto kapela má gule!“ Nitrianska trojica vtrhla na slovenskú hudobnú scénu pred rokom. Napriek tomu, že jej vek sa pohybuje v rozmedzí od 17 do 20 rokov, našla si za krátky čas veľa fanúšikov. A to aj medzi známymi a úspešnými rockermi, ktorí mladíkom držia palce.

Debutový album nahrávala kapela v štúdiu P. S. Publisher pod vedením zvukových majstrov Petra Stolárika a Rasťa Tomana. Skladby pochádzajú z dielne kapely, a najmä speváka Laca Rétiho, ktorý sa podpísal pod všetky texty. „Mali sme nápady dlhšie, ale celé sme to uzatvorili v júli. Teraz už máme materiál na ďalší album,“ prezradil s úsmevom po úspešnom koncerte v nitrianskom klube Nová Pekáreň Laco. „Prvý krst, prvé dieťa, dúfam, že nie posledné. Pocity – neopísateľné,“ nechal sa počuť basgitarista Peter Panáček. „Som šťastný. Prišlo veľa ľudí, poznajú naše pesničky, prišiel Vratko. Na jeho kapele som vyrastal. Na ďalší krst príde Tom DeLonge,“ dodal so smiechom bubeník Slavo Kvasňovský, veľký fanúšik Inekafe a Blink-182.

Vratko Rohoň, ktorý rockovú novinku pokrstil dezodorantom zo skúšobne mladých muzikantov, tí ho premiérovo použili na prvej skúške, dodal, že dnes je veľa kapiel, ktoré sa však na kapelu iba hrajú. „Chlapci majú čierne ofiny, urobené dve pesničky za tri roky, fotky prebehnuté cez photoshop, na facebooku 200 lajkov najväčších fanyniek a myslia si, že sú kapela. Kapela je niečo úplne iné. Známym Tváram sa podaril jeden obrovský krok – vydali album, sú kapela, ostatné je na nich.“ Skupina Známe Tváre sa do konca októbra predstaví na pódiu ešte triktát, dvakrát po boku Inekafe – 20. októbra zahrá v Žiari nad Hronom, 30. októbra v Topoľčanoch.

zdroj: Nikoleta Kováčová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky