NovinkyKam na koncert?

VINI VICI PRIPRAVUJÚ NOVÚ MUZIKU: PUBLIKU V TRENČÍNE ODOVZDÁME NAŠU ENERGIU A LÁSKU!

Izraelské psytrancové duo, ktoré dobýva svet svojím zvukom vyvolávajúcim tranz, vystrieda v utorok 4. júla 2017 na stagi Armin Van Buurena v Trenčíne. Dvojica raketovo vystrelila minulý rok, kedy zožali svetový úspech ich tracky Free Tibet a Great Spirit, ktorý vydali v spolupráci s Arminom. Na výstavisku v Trenčíne si odkrútia svoju slovenskú open air premiéru a my sme im pri tejto príležitosti položili niekoľko zvedavých otázok.

Ahoj Matan, veľmi sa tešíme, že vás onedlho privítame v Trenčíne. Bude to pre VINI VICI prvý open air festival na Slovensku. Tešíte sa?

Samozrejme, veľmi sa tešíme, vždy sme radi, keď navštevujeme nové krajiny a dosť sa tešíme na prvý slovenský open air, pretože sme o Slovensku počuli, že je úžasné!

Vini Vici je relatívne mladý projekt, avšak vy na scéne pôsobíte výrazne dlhšie. Čo sa stalo predtým, než ste sa rozhodli vystupovať ako Vini Vici?

Hej, sme na scéne viac ako 15 rokov a DJingu sa venujeme ešte dlhšie. Mali sme predtým iba jeden projekt s názvom Sesto Sento, ktorý je svižnejší v rámci psytrance a po čase sa náš tretí parťák rozhodol z osobných dôvodov odísť. Takže sme sa rozhodli začať úplne novú kapitolu, ktorou je Vini Vici s progresívnejšími prvkami kombinovanými so psychadelickými a tribalovými prvkami.

Psytrance sa dostáva čoraz viac na výslnie. Všimli ste si nejaké psytrancové talenty, ktoré vás zaujali?

Áno, psytrance sa stáva v poslednom čase extrémne populárny a nás to veľmi teší. Je veľmi veľa dobrých producentov a je veľmi tažké vybrať len pár, ale ak teda musím… Boli by to: Off Limits, BrightLight a veľmi sa nám páči nový štýl Phanatic, čo nie je síce nový projekt, ale nedávno sa znovuobjavil na scéne.

Pred niekoľkými mesiacmi ste vydali Great Spirit v spolupráci s Arminom van Buurenom, z ktorého sa stal obrovský hit po celom svete. Aká bola spolupráca s Arminom?

Spolupráca s Arminom bola úžasná po osobnej i profesionálnej stránke. Vôbec sme nevedeli, čo máme od neho očakávať, keď sme s ním začínali pracovať, ale bol veľmi milý, pri zemi a super profesionálny. Je to vlastne splnený sen, takže sme z toho veľmi šťastní.

Páni (Vini Vici) žijete v rozdielnych krajinách. Ako produkujete? Stretávate sa v štúdiu v určitý čas alebo pracujete online?

Ja (Matan) žijem v Izraeli a Aviram žije polovicu roka tiež v Izraeli a druhú polovicu v Brazílii so svojou priateľkou, ale robíme veľa online a vždy sa stretneme spolu v štúdiu, keď potrebujeme doladiť a dokončiť tracky. V podstate väčšina nápadov vznikni online a potom sa stretneme, aby sme ich poriadne dokončili v našom štúdiu v Izraeli.

Vaše sety vyprovokujú všetku energiu, ktorá sa skrýva v publiku a exploduje do úžasnej atmosféry! Riadite sa nejakými pravidlami pri svojich DJ setoch alebo sa len necháte unášať aktuálnym momentom?

Nemáme žiadne pravidlá, ako vystupovať na stagi, iba tam ideme a dáme zo seba to najlepšie. Samozrejme, na veľké festivaly si pripravujeme jemné vodítko pre naše sety, ako chceme, aby to znelo, ale absolútne žijeme daným momentom a iba zavrieme oči počas nášho setu a spojíme sa s energiou publika.

Čo bol pre vás najvzácnejší moment v doterajšej DJskej kariére?

Nuž, toto je veľmi zložitá otázka, pretože sme mali dar zažiť mnoho očarujúcich momentov, ale určite fakt, že sa nám podarilo prekročiť hranicu medzi psytrancom a inými žánrami, a dostať psytrancové hnutie k širšiemu publiku. A keď budeme hovoriť o špecifických momentoch, tak určite to bolo zdieľanie stagu s Arminom van Buurenom, tiež hrať na Tomorrowlande bola super skúsenosť, aj keď sme hrali len na malom stagi, atmosféra bola úžasná! Ale tiež Boom festival, Dreamstate a ASOT a… máme naozaj veľa skvelých spomienok, je veľmi ťažké vybrať len jeden… A hranie uprostred Izraela pre stotisíc ľudí, vieš… v srdci tvojej rodnej krajiny… Ako som povedal, naozaj je veľmi ťažké vybrať len jeden, preto všetky tieto zážitky sú jedným úžasným momentom pre nás.

V Trenčíne budete hrať 4. júla hneď po Arminovi van Buurenovi. Čo môžu vaši fanúšikovia očakávať?

V tejto chvíli pracujeme na množstve novej hudby, takže veríme, že budete počuť kopec sviežich beatov a skvelých mashupov, ale čo je dôležitejšie dostanete našu energiu, vibráciu a čistú lásku, ktorú chceme odovzdať publiku, tebe a aj každému, kto si bude toto čítať.

Máte nejaký odkaz pre fanúšikov, ktorí sa chystajú na tento festival do Trenčína?

Good vibes Good vibes Good vibes!!!

Ďakujeme za váš čas a tešíme sa na vás v Trenčíne!

Ďakujeme za pozvanie a vidíme sa čoskoro!

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky