NovinkyPredstavujemeKam na koncert?

VENTOLIN – TOTEM – album & tour

VENTOLIN – TOTEM

Ventolin – sólový elektronický projekt Davida Doubka (Kazety), vydáva svoj prvý dlhohrajúci album s názvom Totem. Zvukovo čerpá predovšetkým z ranného, ešte nevycizelovaného techna, ktoré vychádzalo v americkom Detroitu v rokoch 86-88, z extáze, ktorú vtedajšom citlivom človeku vyvolala prvú synchronizáciu analógového bicieho automatu Roland TR808 a basového syntezátoru TB303, kedy vznikla odnož techna zvaná acid. Ale tu nejde len o acid. Ide tiež o krajiny, zvieratá a pohraničníkov.
O prekonaní strachu pri pohľadu do tmy. Totem je na povrchu elektronická tanečná doska, ale pod povrchom je to desať veľmi osobných pesničiek. Vedľa acidu sú tam popové, ambientné, noisové, metalové, dubstepové a folkové prvky – acid je však tým hlavným mystériom.

VENTOLIN O ALBU:
„Na doske je šesť nových skladieb a štyri staršie „hity“, ktoré ešte nikde nevyšli a ktoré som zvukovo posunul tak, aby s novým materiálom komunikovali. Tiež je tam remake skladby Bobřík strachu od brněnskej kapely Dunaj. Ak je album hlavne elektronický, vnikol bez použitia počítača (a to i v nahrávacom procesu) len so „skutočnými“ nástrojmi – hardwarovými sekvencery, syntezátory a samplery. Používam ich, pretože majú energiu, ktorú zo softwaru necítim, i keď je práca s nimi ťažšia. Sú ako tie zvieratá, ktoré sa mi stále miešajú do textov a predstav. Finálny mix som robil cez starý mixpult Soundcraft z 80. rokov na analógový pás.“ Masteringu sa ujal Ondřej Ježek. Album vychádza vlastným nákladom v spolupráci s labelem Bumbum Satori org. Grafický design a vizuály k doske vytvorilo štúdio The rodina.

BIO:
Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakladajúceho člena skupiny Kazety a divadla Nejhodnější Medvídci. Vznikol v roku 2007 ako bočný „odpočinkový“ projekt, veľmi záhy sa však dostal do povedomia na miestnej klubovej scéne a behom nasledujúcich rokov prešiel celé Čechy a Slovensko. Zahral si na jednom pódiu s hviezdami ako Modeselector, The Presets a na festivaloch Sperm či Wilsonic. K živému hraniu používa staré samplery Akai, analógové syntezátory a archaický drummachine Yamaha RX5. Nie však počítač. Je milovníkom primitívneho zvuku detroitského techna a italského a indického diska z 80. rokov. Priťahuje ho analógová rozladenosť, šum, rozkolísanosť, a nedokonalosť. V roku 2009 vydal EP Mžitky, V roku konca sveta nastal čas na Totem. Rád tancuje a teší ho, keď publikum tancuje s ním.
Ventolin – Totem (cover design: The Rodina)

Album vychádza ako LP, MC, digital download

TRACKLIST:
A
Sovy
Totem
Disco Fall
Border Patrol Acid
Bobřík strachu

B
Ringtone
We are Gypsies
Půjdeme ven
Veverky
O lásce

TOTEM TOUR 2012
26/10 – Ostrava – Cooltour (m)
27/10 – Vsetín – DK (m)
30/10 – Bratislava – NuSpirit (m)
31/10 – Prešov – Wave (m)
01/11 – Košice – Tabačka (m)
02/11 – Ružomberok, Čajovňa Relax (m)
03/11 – Trenčín, Lúč (m)
16/11 – Chomutov – Cumbajšpíl festival
30/11 – Valašské Meziříčí – M klub
05/12 – Praha – Meetfactory (jm)
21/12 – Brno – Kabinet Múz (lg)

(m) + Midi Lidi
(jm) + James Murphy (DFA), Midi Lidi, PPE
(lg) + Legowelt / Itch my hahaha

www.ventolin.cz
www.ventolin1.bandcamp.com
www.soundcloud.com/ventolin
www.bumbumsatori.org

zdroj: Prokop Holoubek

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky