NovinkyKam na koncert?

V blbým věku je Xindl X. A nie je v tom sám… Uvidíte a budete počuť v novom klipe rovnomennej piesni.

V blbým věku je druhý singel z aktuálnej štúdiovej dosky Xindl X s názvom Čecháček Made (vyšla 18. 4. u Universal Music). Ako je u Xindla zvykom, skladbu sprevádza neopozeraný animovaný videoklip, ktorý podľa ich spoločného scenára vytvoril Ondřej Pfeiffer. Spolu s Xindl X si v ňom nielen zaspieva, ale aj tak trochu zahrá Olga Königová z kapely Ille.

„Táto pesnička je pre mňa z celej dosky najosobnejšia. O tom, ako moja kríza v dospievaní plynule prešla v krízu stredného veku a o tom, ako si občas hovorím, že „včera mi bolo málo, dneska je mi moc“. A pretože je tá pieseň osobná, chcel som, aby aj ten klip bol osobný. A tak som nechal Ondřeja Pfeiffera, aby animačným kúzlom oživil moje rodinné fotografie. Takže tam v rôznych úlohách môžete vidieť mňa od batoľaťa až po súčasnosť… teda vlastne až po budúcnosť… a rovnako tak fotky mojej ženy a našich detí. Ďalšie role si zahrali manželka nášho klávesaka a priateľka nášho basistu a objavia sa tam samozrejme aj Olga Königová“, dodáva Ondřej Ládek.

Klip V blbým věku môžete zhliadnuť tu:

Pieseň V blbým věku nájdete na dvojalbume Čecháček Made na oboch CD – vo verzii nahrané s kapelou a Olgou aj na verziu Unpluggiát len za sprievodu gitary.

Xindl X už má pred sebou len niekoľko posledných akustických koncertov z jarného turné Čecháček s gitarou na turné – 2. 5. Jaroměř, 9. 5. Litovel, 23. 5. Fulnek, 24. 5. Valašské Meziříčí a 13. 6. Frýdek Místek. Na jeseň sú naplánované tri veľké koncerty s kapelou a hosťami v Prahe (5. 11.), Brne (29. 10.) a Bratislave (7. 11.), kde pokrstí spomínané novinkové CD.

Autori klipu V blbým věku:

réžia, výtvarník, animacie: Ondřej Pfeiffer

scénár: Ondřej Ládek a Ondřej Pfeiffer

Pravidelne aktualizované nájdete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky