Novinky

Václav Noid Bárta vytvoril Marte Jandovej nové video k narodeninám

Česká speváčka Marta Jandová má nové video k titulnej skladbe svojho rovnomenného sólového albumu Barvy. Kompletného spracovania klipu sa ujal jej kolega a kamarát, spevák Václav Noid Bárta.

Album Barvy, ktorý vyšiel minulý rok na jeseň, priniesol desať autorských piesní Marty Jandovej v češtine a bonus v podobe singla Školíš mě z pera Marka Ztraceného. Po dlhoročnej spolupráci s úspešnou skupinou Die Happy je to prvý sólový album, ktorý speváčka vydala. Nahrávka vznikla v štúdiu Petra Jandu, Propast pod dohľadom producenta Lukáša Pavlíka.

Rovnomenná skladba z albumu – Barvy – sa tento týždeň dočkala videoklipu a vychádza ako nový singel Marty Jandovej. V novom videoklipe Barvy má okrem Marty opäť jednu z hlavných rolí Václav Noid Bárta. Zatiaľ čo v predchádzajúcom klipe Milovat sa predstavil v partnerskej hereckej roli s Martou Jandovou, tentokrát sa stal režisérom. Obľúbená speváčka a dcéra frontmana legendárneho Olympicu len pred pár dňami, 13. apríla oslávila narodeniny. Videoklip sa vďaka tomu stal milým symbolickým narodeninovým darčekom. Noid pre videoklip Barvy navyše pripravil scenár a klip i produkčne realizoval až do záverečnej fázy. Veľkorysé a vizuálne snové obrazové spracovanie piesne Barvy výrazne podčiarkuje jednu z oporných nahrávok albumu.

„Som šťastná, že so mnou robil klip práva Vašek, pretože spolu máme skvelý vzťah. Páči sa mi jeho snové poňatie piesne, ktorá sa zamýšľa nad ľudským životom. Rodíme sa s kýblikom bielej farby a naše životné udalosti nám tú bielu postupne zafarbujú,“ prezrádza o piesni a klipe Marta Jandová, ktorá má za sebou naozaj úspešný a turbulentný rok. Vydala svoj prvý sólový album Barvy, odišla na európske turné s populárnou nemeckou skupinou Die Happy, zúčastnila sa televíznej šou Česko Slovensko má talent v roli porotkyne, vytvorila klip k vlastnej piesni Milovat a podieľala sa na množstve ďalších projektov.

Začiatkom tohto roka sa spoločne s Václavom Noidom Bártom predstavili tiež v úspešnom halovom hudobnom projekte Rocksymphony, kde v sprievode symfonického orchestra zaspievali rockové evergreeny, a zaznela tu i ukážka z albumu Barvy. Aktuálne Marta pripravuje koncerty s vlastnou kapelou, okrem iného  sa predstaví napríklad na festivale Mezi Ploty.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky